YouTube’da kullanıcı adı dönemi başlıyor

YouTube içerik oluşturucularının bulunabilirliğini kolaylaştırmak ve etkileşimi artırmak için “Herkese açık kullanıcı adı”nı kullanmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Google, “YouTube’da herkese açık kullanıcı isimlerini kullanıma sunuyoruz. Bu, içerik üreticileri ve öteki kullanıcıları bulup etkileşim kurmanızı sağlayacak yeni bir özelliktir. Herkese açık kullanıcı isimleri, kanal isimlerinden farklıdır ve her kanal için benzersizdir” tabirlerini yer verildi.

Herkese açık kullanıcı isimleri, kanalınızın ana sayfası, arama sonuçları, Shorts akışında yorumlar ve topluluk gönderileri üzere kısımlarda kullanılabiliyor. Ayrıyeten herkese açık kullanıcı ismi, YouTube dışında tanıtımlarda da kullanılabilecek.

Şirketten bahis hakkında daha ayrıntılı olarak verilen bilgiler ise şöyle:

“Herkese açık kullanıcı isimleri, platformda içerik üreticileri bulmanıza ve onlarla ilişki kurmanıza imkan tanır. Kanal isimlerinden farklı bir fonksiyona sahip olan herkese açık kullanıcı isimleri, eşsiz ve kısa kanal tanımlayıcılarıdır. Herkese açık kullanıcı isimlerinin başında “@” simgesi bulunur. Örneğin, @youtubecreators.”


Herkese açık kullanıcı ismi, önümüzdeki haftalarda tüm kanallar için kademeli olarak kullanıma sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir