Sağlık Bakanı’na açık mektup: Çığlığımızı duyun!

TEİS, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’ya açık mektup yazarak ilaç tedarik problemlerine dikkat çekti. Eczacıların ilaç yokluğuyla baş edemez hale geldiği vurgulanan mektupta, “İlk kere kendimizi bu kadar çaresiz hissediyoruz” denildi.

Nöbetçi eczane sayısının artırılarak tahlile kavuşulmayacağı vurgulanan mektupta, Bakanlığa şu davette bulunuldu:

“Sayın Bakanım, ilaçların bulunamıyor olması insan ve toplum sıhhati için önemli bir sorun haline gelmiş durumdadır. Birtakım ilaç firmaları depolarda bulunmayan ilaçları için kampanyalar yaparak adeta ilaçları piyasada var ve bulunuyormuş üzere algı yapmaya, sizi ve halkımızı yanıltmaya çalışıyorlar.

Biz yalnızca misyonumuz olan ‘ilaç hizmeti” vermek istediğimiz için bu ‘imdat’ çığlığımızın artık duyulmasını istiyoruz. Bunun için de ilacın bulunabilir ve ulaşılabilir olmasını istiyoruz. Zira bulunamayan ilaç en değerli ilaçtır. Tahlilin çok yakın olduğunu belirttiğiniz tarihten bu yana hala tıpkı dertlerimiz mevcut, firmalardan eczanelerimize ilaç akışı olağana dönmedi. Açıkçası eski SSK günlerine dönmekten korkuyoruz. Tüm imkanlarınızı seferber edeceğinize olan inançla sorunun bir an evvel giderilmesi için gereğini arz ve talep ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir