Euronews Türkiye’nin turizm başarısına dikkat çekti: Turistler yıkıcı depremlere rağmen seyahat planlarını ertelemedi

Türkiye 2022 yılında yüzde 71’lik keskin bir artışla 51 milyondan fazla turist ağırladı. 2022’de bir evvelki yıla kıyasla yüzde 53’lük bir artışla 46 milyar dolar turizm geliri elde edildi.

Euronews: Turistler yıkıcı sarsıntılara karşın ziyaretlerini ertelemedi

Uluslararası haber portalı Euronews, Türkiye’nin turizm kesimindeki yükselen başarısına dikkat çekti. Euronews’in,

‘Türkiye dünyanın her yerinden turist çekiyor’

başlıklı haberinde, 2022’de 51 milyondan fazla turistin Türkiye’ye ziyarette bulunduğuna vurgu yapıldı. Haberde, geçtiğimiz yıl 16 milyona yakın yabancı turisti ağırlayan İstanbul başta olmak üzere Antalya, Muğla, İzmir, Kapadokya ve Konya üzere ana ziyaret noktalarının sarsıntıdan etkilenen bölgelerin dışında olduğu belirtilerek yıkıcı zelzelelere karşın turistlerin seyahat planlarını ertelemediği söz edildi.

Türkiye’ye ziyarette bulunan turist: Çok beğendik

Türkiye’ye ziyarette bulunan turistlerin görüşlerine yer verilen haberde şu tabirler kullanıldı:

“İspanyol turist Marian Catalan üzere zelzeleden evvel buraya seyahat rezervasyonu yapanlar da rezervasyon yaptırdı. Catalan

“Evet, biraz tereddüt ettim lakin aslında her şeyi organize ettiğimiz için kendi kendimize ‘İşte 1000′ dedik. kilometre uzakta.’ Burada bir şey olmaz, inançlı bir ülke olur, geri dönerim diye düşündük, çok beğendik”

dedi.

İngiliz tatilci Debbie Still de birebir fikirlere sahipti ve her şeye karşın seyahate devam etmeye karar verdi.

“Türkiye seyahat etmek için güvenli”

Still,

“24 saattir burada değiliz lakin şimdiye kadar nitekim keyif aldık, evet, mükemmel. Türkler çok âlâ, çok arkadaş canlısı. Şu anda muhtaçlığımız olan son şey insanların Türkiye’ye seyahat etmeyi bırakması. Her zamankinden daha fazla gelmeleri gerekiyor. Sarsıntıdan etkilenen bölgelere gitmediğiniz sürece Türkiye’ye seyahat etmek inançlıdır. Büyük havayolları ve milletlerarası havaalanları olağan biçimde çalışıyor.”

dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir