Akşener: O büyük acıyı asla unutmayacağız

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Malatya’da konuştu.

Yakın tarihin en büyük acılarından birini yaşadıklarını ve bu acıyı asla unutmayacaklarını söyleyen Akşener, “Yaşadığımız felaketin izlerini ne hafızamızdan ne de kalbimizden silinmeyecek.” dedi.

“Bir konut ve bir sofra düşünün… Kimi Edirne’den kimi Malatya’dan gelen teyzeler, amcalar, gençler, yaşlıların bir bayram sabahı huzur içinde bir sofranın başında toplandığını düşünün. Kahkahaların atıldığı, herkesin birbirini anladığı bir mesken düşünün. Herkesin yemeğini eşit paylaştığı bir konut düşünün. İşte 14 Mayıs tüm Türkiye için bu türlü bir mesken olacak. İçimizi ferahlatan bir güneş doğacak. Tüm Türkiye doğudan batıya kuzeyden güneye bir refaha kavuşacak.”

“TARİH OLACAKLAR”

Seçimin akabinde ‘tarih olacak’ları da sıralayan Akşener, şunları kaydetti:

“Kader planı olarak pazarlanan sorumsuzluk tarih olacak. Ülkemizin üzerindeki tüm kara bulutlar 14 Mayıs ile birlikte kaybolacak. Zira 15 Mayıs’ın şafağında çocuklarımızı adaletsizlikle açlığa mahkum edenler tarih olacak. Ülkemizin içine hapsedildiği tek adam sistemi tarih olacak. Küfre tehdide baskıya dayanan idare anlayışı tarih olacak ve Türkiye tarih yazacak.”

“TÜRKİYE’NİN MUKADDERATINI DEĞİŞTİREN BİR SEÇİM OLACAK”

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Devir Milletvekili Seçimi’nin kritik bir seçim olduğuna dikkat çeken YETERLİ Parti önderi Akşener, şöyle konuştu:

“Şunu asla unutmayın bu seçim bireyler ortasındaki bir rekabetin seçimi olmayacak. Türkiye’nin yazgısını değiştiren bir seçim olacak. Bir yanda seçim uğruna bayanlara mevti, şiddeti reva görenler var. Öteki yanda bayanların hak ve hukukunu geliştirmek isteyenler var. Krizleri gizlemeye değil çözmeye talip olan tecrübeli bir takım var.”

SİNAN ATEŞ CİNAYETİNİ HATIRLATTI

Eski Dava Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022’de Ankara’da sokak ortasında öldürüldüğünü ve soruşturma sürecinin yürütülmediğini bir kere daha hatırlatan Meral Akşener, “Bir tarafta Ankara’nın göbeğinde, Sinan Ateş’in vefatına susanlar başka tarafta Sinan Ateş’in vefatıyla ilgili herkesten hesap soracak bir irade var” dedi.

“BİRLİKTE TARİH YAZACAĞIZ”

Seçimlerde halkın en yanlışsız kararı vereceğin inandıklarını ve birlikte tarih yazacaklarını belirten Akşener, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Milletimiz en yanlışsız kararı verecek. Bu ülkenin nüfus cüzdanına sahip olan herkes bu milletin ağasıdır, paşasıdır, beyefendisidir. Milletimiz kaliteli bir eğitim hakkına kavuştuğu bir Türkiye hayalimiz var. Milletimiz en gerçek kararı verecek. Milletimiz, Düzgün Parti’yi birinci, Sayın Kılıçdaroğlu’nu da Cumhurbaşkanı yapacak.

İyi Parti olarak 8 vilayette kurduğumuz bu sofraları tüm Türkiye’de kuracağız. Birlikte kazanacağız, birlikte tarih yazacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir