Doğu Ekspresi’nin bu güzergahı sanki fotoğraf stüdyosu

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Nakliyat AŞ’nin en uzun rotalarından Doğu Ekspresi, Ankara’dan hareket edip Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergahında 1310 kilometre yol katettikten sonra son durağı Kars‘a ulaşıyor. Doğu Ekspresi‘nin farklı görüntülere sahip toprakların yanı sıra orman, dere, akarsu ve vadilerden geçtiği Kemah-Erzincan rotası, şu sıralar fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Treni, çekecekleri görünüm fotoğraflarıyla bütünleştirmek için bölgeye gelen fotoğraf tutkunları, bazen yüksek noktalarda, bazen de raylara yakın yerlerde konuşlanıp Doğu Ekspresi’nin geçmesini bekliyor.

AYRI HAVASI VAR

Doğa fotoğrafçısı Ayhan Özdemir, AA muhabirine, sonbaharda bölgenin farklı bir hoşluğa büründüğünü söyledi.

Zaman vakit fotoğraf çekmek için bölgeye geldiğini tabir eden Özdemir, şöyle konuştu: “Doğu Ekspresi güzergahında biraz fotoğraf yürüyüşüne çıktım. Hoş manzaralar elde ettik. Trenin hem kendi güzergahında hem de gidişinde farklı bir havası var. Herkesi Doğu Ekspresi’nin bu tatlı seyrine dalmaya davet ediyorum.”

HEM TABİAT HEM FOTOĞRAF

Gökhan Alp de Karasu Irmağı etrafına vakit zaman arkadaşlarıyla gelip fotoğraf çektiklerini anlattı. Fotoğraf çalışması yaparken tabiatta olmanın keyfini de çıkardıklarını söyleyen Alp, tabiat ve fotoğraf tutkunlarını bölgeye davet etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir