Kurban bayramı klasiği… Bu haberi yapmayanı dövüyorlar… Kaçan kurbanlıklar ortalığı birbirine kattı

Kurban Bayramı’nda sahiplerinin elinden kaçan kurbanlıklar ortalığı birbirine kattı. Kaçan hayvanların kimileri yollara fırladı, kimileri çatıya çıkarak sahiplerine sıkıntı anlar yaşattı.

İstanbul’un Güngören ilçesinde sahibinin elinden kaçan boğa trafiği birbirine kattı. Fox’ta yer alan manzaralardaki o anlar bir şoför tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Manzaralarda, cadde uzunluğu koşan boğayı bir taksinin durdurmaya çalıştığı görüldü. Bir taksici kurbanlığı yakalamaya çalıştı.

İstanbul Avcılar’da sahiplerinin elinden kaçan 7 kurbanlık tosun kayboldu. 6 tosun kayboldukları yerden 6 kilometre ilerideki Firuzköy’de bulunurken bir tosun ise bulunamadı. Tosunların kaçış anları cep telefonu ile görüntülendi. Kurbanlıkları kaçan adam, kayıp tosununu bulana ödül vadetti.

Adana’da bir keçi tek katlı prefabrik konutun çatısına kaçtı. İtfaiye beklenirken öbür bir çatıya atladı. O keçiyi yakalamakta zorlandı.

Elazığ’da da kurban bayramına saatler kala, sahibinin omurgasını kırarak bir kurbanlık kaçtı. Kurbanlığı kaçan adam “Zapt edemedim, kaçtı, kaburgamız kırıldı” derken, inek takımlar tarafından yakalanarak sahibine teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir