Akşener: Bu seçim bu ucube sistemle ilgili olarak yapılacak son seçimdir

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, bir programa katılmak üzere gittiği Mersin’de konuştu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini eleştiren Akşener, “Bu seçim bu ucube sistemle ilgili olarak yapılacak son seçimdir” dedi. Öte yandan Akşener, Süleymaniye ile ilgili dikkat çeken bir benzetmede bulundu.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, ‘Ben Bayanım Umudun Adıyım’ programına katılmak için gittiği Mersin’de, vilayet başkanlığı ziyareti öncesi kendisi bekleyen kalabalığa seslendi.

Karşılamalarından ötürü alandakilere teşekkür eden Akşener, “Esasında siz olmazsanız biz olmayız. Siyasetçi evvel kendi partisinin mensuplarıyla varolur. Daha sonra da seçmeninin verdiği oyla, ona yaptığı tercihle bu ülkeyi yönetir. Siyasetçiler ‘Bu ülkeyi ben daha düzgün yönetirim’ diye yola çıkarlar.” dedi.

“İYİ PARTİ AKIL VE STRATEJİ DEMEKTİR”

İYİ Parti’nin seçmeni velinimet gördüğünü belirten Akşener, şunları söyledi;

*İYİ Parti’nin tüm mensupları bu milleti başının üstünde taşır. Bu milletin tercihlerine hürmet duyar. Kadınıyla, erkeğiyle hürmet duyar.

*İYİ Parti demek; akıl demektir, strateji demektir. YETERLİ Parti demek tahlil demektir. DÜZGÜN Parti demek, pak bir lisan, hürmet demektir. ÂLÂ Parti demek seçmene hürmet demektir. ÂLÂ Parti demek seçmenin ferasetine teslim olmak demektir.

*İYİ Parti demek, hiç kimseden korkmamak, yalnızca Allah’tan ve bu milletten çekinmek ona teslim olmak demektir.

“UCUBE SİSTEMLE İLGİLİ YAPILACAK SON SEÇİM”

“Bu seçim bu ucube sistemle ilgili olarak yapılacak son seçimdir” diyen Akşener, kelamlarını şöyle sürdürdü;

*Dolayısıyla kazanmak durumdayız. Parlamenter sisteme geçişin konuşulduğu, tek adam sisteminin ortadan kaldırılacağına dair kelamların verildiği ve milletin sıkıntıları üzerinden üretilmiş tahliller üzerinden rekabet edildiği bir seçimdir.

*Tek adam sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş parlamenter sistemin konuşulduğu son seçimdir.

“İYİ PARTİ KURULDU HER ŞEY DEĞİŞTİ”

*Bugünkü ucube sistemin müsebbibi biz değiliz. 2017’de hayır oyu çıksın diye çalıştık. Her türlü eziyete karşın direndik. Daha sonra YETERLİ Partimizi kurduk.

*Kapatın gözlerinizi UYGUN Parti olmasaydı bugün bu ülkede ne koşuluyor olacaktı? Bugün yarına yönelik ‘Cumhurbaşkanınız kim olacak’ kelamı söylenecek miydi? İşte ÂLÂ Parti kuruldu, bir şey değişti, bu ülkede her şey değişti.

*Dolayısıyla inşallah bu seçimde GÜZEL Parti’nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak. Neyle kaldıracak milletimizin oylarıyla, neyle kaldıracak demokrasiyle, neyle kaldıracak sandıkta kaldıracak. İnşallah bu seçimi bu irade kazanacak.

“SÜLEYMANİYE’NİN YIKILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Mehmet Akif Ersoy’un “Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma kürek, iki de ırgat gerek. Fakat, haydi gel yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, bir de Süleyman gerek.” halindeki kelamlarını de hatırlatan Akşener, şunları söyledi: “Bu kelamın manasıyla; bu seçim ya Süleymaniye’nin yıkılması ya da Süleymaniye’nin koruma edilmesi manasına gelecektir. Biz GÜZEL Partililer, Süleymaniye’nin yıkılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeyi; iki kürek, iki kazma, iki ırgat eliyle bu hale getirenlerin, yarın bunu devam ettirmelerine müsaade etmeyeceğiz.”

İL BAŞKANLIK BİNASINI ZİYARET ETTİ

Akşener, konuşmasının akabinde Mersin Vilayet Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada partiye katılanlara rozetlerini takan Akşener, bir çiftin ise nişan kurdelesini kesti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir