“Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım” diyen AKP’li vekil Şenel Yediyıldız Odatv’ye konuştu: “Haddimi aştım”

Caner Taşpınar

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, mahallî televizyon kanalı TV52’deki “Gündem” programına konuk oldu.

Sunucu Samet Yaşaryıldız’ın “Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim” kelamlarının ne söz ettiği sorusuna AKP’li Şenel Yediyıldız’ın verdiği karşılık reaksiyon çekti. O kelamlar şöyleydi; “Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım, ayakkabısını elimizle yalamamız lazım.”

Odatv, AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’a ulaştı.

“İBRAHİM BEYEFENDİ ‘HADDİNİ AŞMIŞTIR’ DEDİ ‘EYVALLAH’ DEDİM”

Tepki çeken kelamlarının ardında olup olmadığını sormamız üzerine AKP’li vekil Şenel Yediyıldız şunları söyledi:

“Ben bu sözleri bir mahallî televizyonda konuştum. Ve benim konuştuğum sözler, mahallî sözlerdir. Bizim yöremizde insanların rahatlıkla kullandığı sözlerdir. Bu sözün ardında rastgele birisine hakaret yoktur ve beni bilenler bilir; ben şimdiye kadar menfaatim için ne kimseye yalvarmışımdır, ne de öteki türlü şeyler yapmışımdır. Bu konuşmanın öncesinde bir grup olaylar anlatılmıştır, Türkiye Cumhuriyeti’nin başında dimdik durduğu için bu lokal tabir kullanılmıştır. Bizim yöremizde bu tabirler olağandır, kullanılır. Bu konuşmayı yapıp bir şeyler elde edeyim niyeti katiyetle yoktur.

Ben şuna şaşırıyorum, ben bu konuşmayı yapmışım ayıp etmişim, eyvallah… Fakat ben memleketi satmamışım, kimseye hakaret etmemişim. Şaşırdım kaldım, o kadar büyük bir hücuma uğradım ki, feleğim şaştı.”

AKP’li vekil Şenel Yediyıldız, “Partinizden tenkit oldu mu?” sorusuna ise AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir’i hatırlatıp şu karşılığı verdi:

“Herkes olaya kendi tarafından bakıyor. Beni tanıyanlar, ‘sen menfaat için konuşmadın ancak bu türlü konuşmamalıydın’ diyen var. Erzurum Milletvekili İbrahim Beyefendi ‘haddini aşmıştır’ dedi. ‘Eyvallah’ dedim. Ben tahminen haddimi aşmışımdır. Fakat bu haddi aşma, vatana, millete karşı falan değil…”

“EMRETMİŞTİR, VEKİL OLMUŞUMDUR ARTIK EMREDERSE…”

“Doğrudur, ben Recep Tayyip Erdoğan’a ‘ağabey’ tabirini kullandım. ‘Ağabey’ tabiri bana ilişkin tabir değildir” diyen Şenel Yediyıldız, şöyle devam etti:

“Kırgızistan Cumhurbaşkanı “Tayyip ağabey’ sözünü kullanmıştır, oradan gelen bir sözdür. Ayrıyeten, Recep Tayyip Erdoğan büyüğümdür. Ben şimdiye kadar Recep Tayyip Erdoğan’dan milletvekilliği talep etmemiş birisiyim. Tanışırız, görüşürüz. Kendisi emretmiştir, vekil olmuşumdur. Artık emrederse kalırım, emretmezse sarfiyat konutumda rahat yatarım. Ben bu memlekette krallık beklemiyorum, yetkimi kullanayım milyarlarca dolar kazanayım, bu türlü bir beklentim olmadı, olmaz da…”

“ÖZDAĞ’IN AÇIKLADIĞI KİŞİ BENİM YEĞENİMDİR”

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, AKP’li vekil Şenel Yediyıldız ile ilgili “Yalama Şenel Yediyıldız’ın yeğeni Tuğg. Numan Yediyıldız FETÖ’cü. Darbe başarısız olunca Yunanistan’a kaçtı. Şenel ise AKP’den bâtın ortak olarak yol ihaleleri aldı. Şenel sen bırak yalamayı Tayyip’in ayakkabılarını yemelisin. AKP’lisi, karşısı ile yoksul Türk halkı hesap soracak” açıklamasında bulundu.

Ümit Özdağ’ın argümanlarını sormamız üzerine AKP’li Şenel Yediyıldız, FETÖ’cü Tuğgeneral Numan Yediyıldız’ın yeğeni olduğunu doğruladı.

FETÖ ile ilgisi olmadığını ve karşısında olduğunu söyleyen Şenel Yediyıldız, şunları anlattı:

“Ümit Özdağ diye birisini tanımam. Bilirim fakat tanımam. Ümit Özdağ, Karayolları’ndan benim ihale aldığımı ve bu nedenle o konuşmayı yaptığımı argüman ediyor. Ümit Özdağ’ın bunu ispat etmesi gerekir. Sen beni nereden tanıyorsun Ümit Özdağ? Bu reaksiyona ben şaşırıyorum. ‘Yanlış konuşmuş’ dersin, ben de ‘eyvallah, mahallî ağzı orada konuşmamak gerekirdi’ derim, biter bu iş.

Ümit Özdağ benim FETÖ ile olan ilgilerimi bilmez, Ümit Özdağ kim ki, beni hiç duymuş mu? Evvel Ümit Özdağ’a bunları kim verdi, onu sormak lazım, biz bunu mahkemede soracağız.

Doğrudur, benim yeğenimdir. Benim FETÖ ile olan düşmanlığımı 70’li yıllardan beri bilir beşerler. Ben Erzurum’da okudum, FETÖ’yü o yıllardan bilen birisiyim. Ve FETÖ ile hiç bağdaşmamış, uyuşmamış, daima karşı olmuş bir beşerim. Şu anda da fikirlerim birebirdir. Olabilir, insanların birisi öbür, birisi öteki düşünebilir, doğaldır. 70’li yıllardan beri FETÖ’ye karşı çıkan biri olarak bunlara aldırış etmem. FETÖ’den de ziyan görmüş birisiyim. Ben Vakıf Gureba hastanesinde çalışıyordum, tabibim ben… FETÖ’cüler beni hastaneden kovdular, ‘çalışmayacağız seninle’ dediler. Bunları yaşamış birisiyim. Devlet de bilir benim FETÖ ile olan mücadelemi…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir