Türkiye Psikiyatri Derneği: Doç. Dr. Koray Başar planlı saldırıya maruz kaldı; ülkemizin güvenliği ve geleceği açısından çok ciddi bir tehdittir

Türkiye Psikiyatri Derneği yayınladığı açıklama ile bir evvelki genel lideri Doç. Dr. Koray Başarır‘ın planlı bir halde gerçekleştirilen olayda darp edildiğini aktardı. “Hekimliğin üniversal bedellerini hiçe sayan bu hücumun planlı olması ülkemizin güvenliği ve geleceği açısından çok önemli bir tehdittir” tabirlerinin yer aldığı açıklamada, saldırganların yakalanması ve bu türlü taarruzların bir daha yaşanmaması için yetkililer misyona çağırıldı. Psikiyatr Necip Çapraz yaptığı paylaşımda, “Koray Başar maalesef bir taarruza uğradı. Çok üzgünüm. Tüm sıhhat çalışanlarını yarın ortak basın açıklamasına dayanak olmaya davet ediyoruz” sözlerine yer verdi.

Türkiye Psikiyatri Derneği bir evvelki genel lideri Doç. Dr. Koray Başarır’ın dün akşam taarruza maruz kaldığını duyurdu. Yayınlanan açıklama ile hücum kınanırken, sorumlu devlet kurumlarının, sıhhat çalışanlarının inanç içinde yaşayabilmesini sağlamakla yükümlü olduğu hatırlatıldı.

Psikiyatr Necip Çapraz toplumsal medya hesabından şöyle yazdı: “Değerli bir tabip, eksiksiz bir arkadaş, çalışkan bir akademisyen, onurlu bir insan, derneğimizin bir evvelki lideri Koray Başar maalesef bir hücuma uğradı. Çok üzgünüm. Tüm sıhhat çalışanlarını yarın ortak basın açıklamasına dayanak olmaya davet ediyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir