Sultangazi’de iade etmek istediği telefonu almayan iş yeri sahibini vurdu

Olay, 30 Ağustos Salı günü Sultangazi Eski Edirne Asfaltı Caddesi üzerinde bulunan bir telefoncu dükkanında meydana geldi. Teze nazaran, Y.K., 10 gün evvel iş yerinden cep telefonu satın aldı. Telefonu beğenmeyen iş yerine gelerek geri iade etmek istediğini söyledi. İş yeri sahibinin olumsuz yanıt vermesi üzerine ortalarında tartışma yaşandı. Y.K., daha sonra iş yerinden ayrıldı. Birebir günün akşam saatlerinde tanınmamak için kapşon ve cerrahi maske takan Y.K., iş yerine gelerek yanındaki silahla iş yeri sahibine bir el ateş açtı. Y.K., koşarak olay yerinden kaçarken, iş yeri sahibi açılan ateş sonucu sağ ayağından yaralandı.   İş yeri sahibinin yardımına birinci olarak etraftaki vatandaşlar koştu. Yaralının kan kaybettiğini gören vatandaşlardan biri kemerini çıkarıp bacağını sardı.   

İLK MÜDAHALEYİ VATANDAŞLAR YAPTI 

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Sıhhat grupları, birinci müdahalenin akabinde yaralıyı ambulansla hastaneye kaldırdı.   Olayla ilgili çalışma başlatan polis, Y.K.’yı yakalamak için çalışma başlattı. Güvenlik kamerası manzaralarından ve iş yeri sahibinin verdiği bilgi doğrultusunda kaçan saldırganın kimliğini tespit eden takımlar, Y.K.’yı dün konutunda gözaltına alarak, polis merkezi amirliğine götürdü. Y.K.’nın emniyetteki süreçleri devam ediyor.  

SALDIRI ANI KAMERADA

Öte yandan, yaşanan olay iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Manzaralar de, kapşonlu ve maskeli kişinin koşarak içeri girdiği, yanındaki silahla bir el ateş ettiği ve daha sonra tekrar koşarak olay yerinden uzaklaştığı, kaldırımda sohbet eden iki kişinin paniklediği görülüyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir