Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’dan Erdoğan’a: 21 yılda önleyemediğin rüşveti 5 yıl içerisinde nasıl önleyeceksin?

Milli Yol Partisi (MYP) Genel Lideri Remzi Çayır, “Cumhurbaşkanı ‘bana 5 yıl daha verin’ diyor. Ne için, ‘Hırsızlığı, arsızlığı, rüşveti biz önleriz’ diyor. 20 yıl Türkiye’yi rüşvetin içine bulaştırmışsın, her türlü hile, ayak oyunlarına ülkeyi batırmışsın; 5 yıl daha istiyorsun. Rüşvetin tabanını boylamışsın, sağın solun bu manada ünlenmiş beşerlerle dolu. 21 yılda önleyemediğin rüşveti 5 yıl içerisinde nasıl önleyeceksin?” dedi.

MYP Genel Lideri Remzi Çayır, bugün partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Çayır, toplantıda gündeme dair özetle şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı ‘bana 5 yıl daha verin’ diyor. Ne için, ‘Hırsızlığı, arsızlığı, rüşveti biz önleriz’ diyor. 20 yıl Türkiye’yi rüşvetin içine bulaştırmışsın, her türlü hile, ayak oyunlarına ülkeyi batırmışsın; 5 yıl daha istiyorsun. Rüşvetin tabanını boylamışsın, sağın solun bu manada ünlenmiş beşerlerle dolu. 5 yıl içerisinde rüşveti önleyecekmiş, yolsuzluğu önleyecekmiş. 21 yılda niçin önlemedin? 21 yılda önleyemediğin rüşveti 5 yıl içerisinde nasıl önleyeceksin? Şanlı Türk milleti siyasetin bezirganlarına artık geçit vermemelisiniz…

“Süreli siyaset olsun, keyfilik olmasın”

Türkiye’nin kaideler ne olursa olsun doğruyu söyleyen insanlara gereksinimi var. Yanlışsız yapan insanlara gereksinimi var. Bunun için Ulusal Yol çıktı dedi ki, ‘Süreli siyaset olsun, keyfilik olmasın’. Zira süresiz siyaset hastalığı; keyfiliği, vurdum duymazlığı, rüşveti, yolsuzluğu getiriyor. Bunu gördüğümüz için dedik ki ‘Türkiye birinci anda müddetli siyasete geçmek zorunda’. Rabbim şahit olsun ki bizim iktidarımızda babamızın evladı dahi olsa, kardeşimiz olsa soluğu mahkemede alacaktır.

“Uyuşturucu batağında bir gençliğimiz oldu”

Gençlerimiz erozyona uğruyor. Toprak erozyonundan daha beter bu. Gençlerimiz uyuşturucu bataklığına o kadar girmişler ki… Türkiye’de yeni bir jenerasyon yetiştirmekle, inançlı bir jenerasyon yetiştirmek teziyle ortaya çıkan Tayyip Erdoğan’ın gençleri ne oldu biliyor musunuz? Uyuşturucu batağında bir gençliğimiz oldu. Üzülerek tabir ediyorum ben şaşırdım… Evvelden lisede sigara içen gençlere reaksiyon vardı kendi arkadaşları ortasında. Sınıfta reaksiyon görürlerdi ve dışlanırlardı. Zaten oluşan toplumsal bir reaksiyondu bu. Artık kim kime dumduma… uyuşturucular ortaokulların, liselerin kapısında satılıyor. Tayyip Beyefendi bakıyor, sonra dönüyor bir günde 5 saat, 6 saat kendi kurduğu medyasıyla açılışlarda, kapanışlarda akşamda sabahta canlı yayınlarla kulağımıza üfleyip duruyor… Masal üflüyor masal. Ben hayatımın kolaylaşmasını istiyorum.

Millet meşaleye bakacak yol alacak. Bir şey değişecek her şey değişecek. Sistem değişecek her şey değişecek. İnsanı onurlu yaşatmak üzere siyaseti tekrar dizayn edeceğiz. Tekrar siyasetin adaletle, liyakatle, merhametle, vicdanla, üretimle buluşmaya muhtaçlığı var.” (ANKA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir