Soylu’dan LGBT Çıkışı: ‘Biz Ayetel Kürsilerin Çocuğuyuz’

Afyonkarahisar’da konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Biz sizin üzere LGBT çocuğu değiliz, biz Ayetel Kürsilerin çocuğuyuz’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Afyonkarahisar’da düzenlenen 30 Ağustos’un 100. Yılı Aktiflikleri ve Afyonkarahisar Toplu Açılış Merasiminde yaptığı konuşmalar toplumsal medyanın gündeminde. 

Soylu, askerin, polisin operasyona Ayetel Kürsi okuyarak çıktığını söyleyerek, şöyle konuştu:

‘Biz sizin üzere LGBT çocuğu değiliz, biz Ayetel Kürsilerin çocuğuyuz. Bu milleti tanımıyorlar. Biraz evvel Dumlupınar’dan geldik. Dumlupınar’da 19-20 yaşındaki çocukların bu ülke için babalarıyla bir arada nasıl şehadete yürüdüklerine daima birlikte şahit olduk. Onlar, bu ülkeyi kolay bir ülke zannediyorlar hiç telaş etmeyin, hiç merak etmeyin. Evet AK Parti’nin ülkemiz için yapacak çok işi var. Cumhur İttifakı’nın Türkiye için yapacak çok işi var. Milletimizin Türkiye için yapacak çok işi var. Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye için yapacak çok işi var. 2023’e hazır mısınız? 2023’te sandıkları patlatmaya hazır mısınız? Allah bizi milletimize mahcup etmesin. Allah bizi size mahcup etmesin. Allah bizi gelecek kuşaklarımız ve geçmişlerimize mahcup etmesin.’

‘Seçimi kazandıktan sonra Avrupalı başkanlar Erdoğan’ın önünde sıraya girecek’

Konuşmasında önümüzdeki yıl yapılması planlanan seçime değinen Soylu, ‘2023’e milletin adamı, bütün dünyaya meydan okuyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanlığı ile bütünleştirmeye, birleştirmeye hazır mısınız? Yalnızca ben duymayayım. Bu Amerika da duysun. Avrupa da duysun. Türkiye’ye tuzak kurmaya çalışanlar da duysunlar. Tekrar söylüyorum Kütahya, zaferin insanları, bize özgürlüğümüzü, bize hürriyetimizi, bize bağımsızlığımızı, bize ay yıldızlı bayrağımızı, bizi Ezan-ı Muhammedimizle tekrar buluşturan, önünde hürmetle eğilmekten onur duyduğumuz sizler. Sizlere tekrar soruyoruz. Ne olacak biliyor musunuz? Onlar konuşacaklar. 2023’te Tayyip Erdoğan Allah’ın müsaadesiyle ve bu milletin takviyesiyle seçimi kazandıktan sonra Amerikan Lideri da Avrupalı önderler de sıraya girecekler sıraya. Önünde sıraya girecekler. Allah milletimizin birliğini ve beraberliğini bozmasın.’ dedi.

Soylu’nun LGBT çıkışına toplumsal medya kullanıcılarından reaksiyon yağdı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir