Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş’tan Meclis Başkanvekili Ünal hakkında suç duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclis Birinci Başkanvekili AKP’li Fatih Ünal’dan “görevi berbata kullandığı” teziyle şikayetçi oldu. 

Ünal, Yavaş’ın kendisi hakkında, belediye ve bağlı kuruluşların faaliyet raporlarının ele alındığı 15 Nisan’daki oturumda, meclis kürsüsünde tezlerini lisana getiren AKP Küme Başkanvekili’ne müdahale etmeyerek misyonu berbata kullandığı savıyla cürüm duyurusunda bulunduğunu anlattı.

Yavaş’ın oturumlara katılmadığı periyotlarda meclisi yönettiğini belirten Ünal, “Ben hukukçuyum. Mevzuat ne diyorsa meclisi ona nazaran yönetiyorum. Gerekli görülen yerlerde kim olursa olsun ikazlarımızı yetkimiz dahilinde yapıyoruz. Ayrıyeten, uyardığım vakitte da arkadaşlar konuşmaya devam ediyor. Yani bütün konuşmacılar açısından bu böyledir, yalnızca Sayın Murat Köse için değildir” diye konuştu.

Ünal, “Suç bastırmak için meclisi berbat yönetim ettiğimi sav ederek beni savcılığa vermiş” dediği Yavaş’ın şikayeti için “Bence beyhude bir uğraştır. Bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Mansur Bey’i bu hususta acziyet içerisinde görüyorum” tabirlerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir