“Sahte emlak” ilanlarıyla vatandaşları dolandırdı

Emlak ilanlarının fotoğraflarını kopyalayıp, ucuza konut kiralama vaadiyle 6 aylık-1 yıllık peşin fiyat alarak vatandaşları dolandıran kişi yakalandı.

Bursa Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Ofis Amirliği takımları, bir şüphelinin internet sitelerine ilan vererek vatandaşları dolandırdığı bilgisine ulaştı.

Olayı araştıran gruplar, şüphelinin 17 UYAP araması ve 23 yıl 10 katılaşmış mahpus cezası bulunan M.Ü. olduğunu tespit etti.

Şüpheliyi yakalamak için harekete geçen takımlar, M.Ü’nün daha evvel yaşadığı Gürsu ilçesinde araştırmalara başladı. M.Ü’nün bir konutta olabileceği bilgisine ulaşan gruplar yapılan baskında zanlıyı gözaltına aldı.

ÇALINTI ARAÇLA YAKALANDI

M.Ü’yü yakalayan takımlar, ikamette yapılan aramalarda 1 hafif ticari araç anahtarı buldu. Bulunan anahtarın hangi araca ilişkin olduğunu tespit etmek için araştırma yapan takımlar, 3 sokak geride, anahtarın bir kurye şirketinin reklamlarıyla giydirilmiş çalıntı bir hafif ticari araca ilişkin olduğunu belirledi.

Araçta yapılan aramalarda 1 yatak, 1 tüp, 1 bilgisayar, 32 sim kartı, 3 cep telefonu, 8 deste düzmece para ve 13 ikiz plaka ve 30 uydurma kira mukavelesi bulundu.

Yapılan incelemelerde aracın İstanbul’dan çalınarak Bursa’ya getirildiği belirlendi. Takımlar, M.Ü’yü sorgulanmak üzere emniyete götürdü. Dolandırıcılık Ofis Amirliğinde sorgulanan M.Ü. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. İstanbul’dan çalındığı tespit edilen araç ise sahibine teslim edildi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir