Osmaneli’nde yeni spor tesislerindeki çalışmalar hızla ilerliyor

Bilecik’in Osmaneli ilçesine Gençlik ve Spor Bakanlığının takviyeleriyle Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) standardında çim halı saha, yüzmek için gölet, su sporları tesisi, gençlik kamp alanı, kapalı yüzme havuzu, köylere ise yeni spor tesisleri kazandırıldı.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin Millet Bahçesi’nde imali devam eden UEFA standartlarında çim halı sahanın ve beraberinde ilçeye kazandırılacak birçok yeni tesisin çalışmalarında büyük ilerleme olduğunu kaydetti. Lider Şahin yaptığı açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte yaptığımız, çocuklarımız için yatırımlarımızı sürdürüyor ve onların hizmetine sunuyoruz. İlçemizde yaptığımız 11 halı saha, 3 basketbol alanı, 3 voleybol alanı, 2 tenis kortu, 2 kapalı spor salonu, doğal çim futbol alanı, sentetik futbol alanı, büyük kapalı spor salonu, açık yüzme havuzu, 3 köyümüzde halı saha, gençlik merkezi, lokal ve gibisi spor tesislerimiz ile çocuklarımıza ve gençlerimize spor imkanlarını sağlıyoruz” dedi.

“Çocuklarımızın gelişimini sağlayacak her yatırımı gerçekleştiriyoruz”

Başkan Şahin konuşmasının devamında UEFA standartlarında yapılan çim halı alanındaki çalışmalarının süratle ilerlediğini belirterek, “Devam eden Millet Bahçesi’ndeki UEFA standardında çim futbol alanı, yüzmek için gölet, su sporları tesisi, gençlik kamp alanı, kapalı yüzme havuzu, köylerimizde yeni tesislerdeki çalışmalarımız hızla ilerliyor. Balaban İlköğretim Okulu halı alanımızda çocuklarımızla birlikte onları keyifli edecek, gelişimlerini sağlayacak her yatırımı planlıyor ve gerçekleştiriyoruz” tabirlerini kullandı. – BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir