Olaylı Göztepe-Altay maçında 9 kişi daha gözaltına alındı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan 21 şüpheliden 9’u özgür bırakıldı.

Kamera incelemesini sürdüren polis, olaya karıştığı tespit edilen 9 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Şüphelilerin tabiri doğrultusunda 4 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi. Polis şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

– Ambulans sürücüleriyle öteki şüpheliler tıpkı taraftar grubundan

AMBULANS SÜRÜCÜLERİYLE ÖTEKİ ŞÜPHELİLER TIPKI TARAFTAR GRUBUNDAN

Kamera kayıtlarında yapılan incelemede özel ambulans şoförleri A.G. ve H.K. tarafından stattaki tuvalete bırakılan fişeklerin, D.D, K.E, E.Y. ve F.Ö. tarafından alındığı belirlendi.

Göztepe tribünlerine işaret fişeği fırlatarak taraftar Mehmet Çakır’ın yaralanmasına neden olan şüphelinin ise F.E. (25) olduğu tespit edildi.

Ambulans sürücüleriyle statta yanıcı ve patlayıcı gereçleri teslim alan şahısların ortasında arkadaşlık bağlantısı bulunduğu ve birebir taraftar kümesinin üyesi oldukları bilgisine ulaşıldı.

HTS kayıtlarını inceleyen polis, ambulans sürücülerinden birisinin, patlayıcı ve yanıcı gereçleri bıraktıktan sonra taraftar kümesi üyelerinden birini telefonla aradığını da belirledi.

A.G, H.K, D.D, K.E, E.Y, F.Ö. ve F.E’nin de ortalarında olduğu 20 şüphelinin söz sürecinin devam ettiği aktarıldı.

Öte yandan maçın akabinde statta yapılan aramalarda bulunan ve stada kaçak halde sokulduğu tespit edilen kimileri kullanılmış sis bombası, meşale, torpil ve işaret fişeği de incelemeye alındı.

NE OLMUŞTU

Gürsel Aksel Stadı’ndaki karşılaşmada Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu kısma fişek atılması sonucu yaralananların olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans alana girmiş, karşılaşma 22. dakikada durmuştu.

Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e vurmasının akabinde karşılaşma tatil edilmiş, çıkan olaylarla ilgili kaleci Özenç’i yaralayan şüphelinin de olduğu 21 kişi gözaltına alınmıştı.

Fişeklerin özel ambulans şoförü A.G. ile H.K. tarafından stada sokulduğu tespit edilmişti.

KORNER BAYRAĞI SİLAH SAYILDI

Şüphelilerden kaleci Özenç’i köşe gönderiyle yaralayan Mehmet Nihat A. “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanununa muhalefet” hatalarından tutuklanmıştı.

Cumhuriyet savcılığı, kuşkulu Mehmet Nihat A’nın, kalecinin hayati bölgesi olan başının ardı ve ense kısmına öldürmeye elverişli bir silahla birden fazla sefer vurduğu ve hareketine etrafındaki şahısların engellemesi üzerine son vermek zorunda kaldığı istikametinde görüş bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir