Okan Halay: “Tüm çalışmalarımızı galibiyet üzerine yaptık”

ANKARA (İGFA)- A Ulusal Kadro Başantrenörü Okan Halay, “Çok kıymetli iki maç oynayacağız. Birincisi Portekiz ile akabinde Kuzey Makedonya maçı. Portekiz grubu 2020’den sonra Dünya, Avrupa şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları’nda yer alan takımlardan. Çok düzgün çıkış yapan, trendi yüksek olan bir grup. Biz de grup olarak bunun şuurundayız. Şu anda çalışmalarımızı mutlaka galibiyet üzerine yaptık. İki maçtan alacağımız bir galibiyet bizi tarihimizde birinci sefer Avrupa Şampiyonası’na götürme fırsatını verecek bize. Ekip olarak bunun şuurundayız. Artık kelamın bittiği yerdeyiz. Yarınki maçtan galibiyet ile ayrılmak en büyük amacımız.” halinde konuştu.

Milli oyuncu Ramazan Döne de, “Belki de hentbol tarihimizin en değerli maçına çıkacağız. Yaklaşık sekiz gündür kamptayız ve hazırlıklarımızı buna nazaran yapıyoruz ve maça odaklanacağız. İnancımız tam, deneyimli kadroyuz. Rakip kadro Portekiz çok güçlü olabilir. Alandaki uğraş sonunda kazanan grup aşikâr olacak. Biz yarın son terimize, son nefesimize kadar çabamızı verip tarihte bir birincisi başarmak istiyoruz. İnşallah da başaracağız. Bu ülke bayrak için çaba ediyoruz. Bu açıdan kalbim kıpır kıpır. Daha evvel Avrupa Şampiyonası’nın çok kezler kenarından döndük. Fakat bu kere o denli olmayacağını düşünüyorum. O heyecanı daima birlikte yaşamak istiyoruz” dedi.

Doruk Pehlivan ise “Portekiz maçı hepimiz için çok kıymetli bir maç. Mental olarak, ekip olarak hazır olduğumuzu, herkesin konsantre olduğunu düşünüyorum. Portekizliler inanılmaz güzel bir ekip lakin bazen çok çok şanssız olabiliyorlar. Konsantre bir grup da değiller. Mert bir formda oynadığımızda Portekiz’e karşı kazanabileceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.
Hoş bir hazırlık devri geçirdiklerini belirten ulusal oyuncu Atakan Hoş de “Rakibimiz ne kadar güçlü olursa olsun bu maçı almak için çıkacağız. Bilhassa zelzelede kaybettiğimiz merhum kaptanımız Cemal Kütahya için kıymetli bir armağan olacağını düşünüyorum. Yarınki maçı alıp Avrupa Şampiyonası yolunda devam edeceğiz. Bu beni çok heyecanlandırıyor. Her şey hoş olacak diye düşünüyorum” halinde konuştu.

A Ulusal Erkek Hentbol Kadromuz, 26 Nisan Çarşamba günü Ankara THF Spor Kompleksi’nde Portekiz ile saat 18.00’de karşılaşacak. Karşılaşma TRT Spor Yıldız Kanalı’nda canlı olarak yayınlanacak.

Millilerimiz kümedeki son maçını ise 30 Nisan Pazar günü Kuzey Makedonya ile deplasmanda oynayacak. Kuzey Makedonya’nın başşehri Üsküp’teki A1 Arena SC BorisTrajkovski Salonu’nda oynanacak müsabaka, TSİ 19.00’da başlayacak ve TRT Spor Yıldız Kanalı’nda canlı olarak yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir