Ümit Özdağ: Erdoğan da Soylu da Samet Gül cinayetinde suçludur

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, İstanbul Küçükçekmece’de bir okulda kötüleşip hayatını kaybeden Samet Gül için olayın yaşandığı okulun önünde basın açıklaması yaptı. Özdağ, “13 milyona yakın sığınmacı ve kaçağın bu ülkeye gelmesini ve Türkiye’de kalmasının önünü açan Ak Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan da, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu cinayette suçludur” dedi.

Özdağ, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

OKULLARDA ÇETELEŞME İDDİASI

“Samet Gül isimli 12 yaşında bir öğrenci, tıpkı okulda yaşı büyük Suriyeli çeteleşmiş bir öğrenci tarafından taarruza uğramış ve darp edilmiş. Darp edilme sonucunda ne yazık ki hayatını yitirtmiştir. Bu cinayetin birinci sorumlusu hiç elbet bu cinayeti işleyen ve tutuklanmış olan çocuktur. Bu çetelerin okullar içerisinde bu türlü pervasız hareket etmesini engellemeyen, çocukları itip kakmasını, dövmesini, haraç kesmesini engellemeyen okul müdürü de hatalıdır.

İl ulusal eğitim, ilçe ulusal eğitim müdürü de hatalıdır. Natürel ki 13 milyona yakın sığınmacı ve kaçağın bu ülkeye gelmesini ve Türkiye’de kalmasının önünü açan Ak Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan da, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu cinayette hatalıdır. Artık kenara çekilip ben yapmadım diye mızmızlanan, Suriye siyasetinin mimarı Ahmet Davutoğlu da hatalıdır. Bu üç siyasi sorumlunun şu ana kadar çocuğunu kaybeden aileden özür dilediğini duymadık.”

“OKULA İSMİNİN VERİLMESİ İÇİN TEŞEBBÜSTE BULUNACAĞIZ”

“Biz Zafer Partisi olarak bu davanın takipçisi olacağız. Bu okula Samet’in isminin verilmesi için teşebbüste bulunacağız. Bu cinayetin unutulmamasını istiyoruz. Bundan sonraki cinayet teşebbüslerinin de önünü alacak biçimde okullardaki çetelerin derhal dağıtılması ve bunlara karşı sert tedbirler alınmasının da takipçisi olacağız. Kâfi artık!

Anneler çocuklarını okula yolluyorlar ve okuldan öldü haberi geliyor. Kızlar, bayanlar sokakta rahat dolaşamıyorlar taciz ediliyorlar. Bu sığınmacı ve kaçak terörünün artık bitmesi ve hepsinin vatanlarına geri dönmesi gerekiyor. Biz Zafer Partisi olarak Türk milletine kelam veriyoruz. Bir sene içinde bütün sığınmacı ve kaçakları vatanlarına yollayacağız. Önümüzdeki seçimler Türkiye’nin göçmenistan mı olacağı yoksa Türkiye olarak mı kalacağının kararının verileceği bir seçim olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir