Mardin’deki kazada şehit olan polis Yahya Ergin için tören

Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen ve 20 kişinin hayatını kaybettiği kazada olaya müdahale ederken şehit olan polis memuru Yahya Ergin için Mardin’de merasim düzenlendi.

Mardin’in Derik ilçesinde dün meydana gelen trafik kazasında şehit olan polis memuru Yahya Ergin için merasim düzenlendi. Şehit Ergin’in Türk bayrağına sarılı naaşı merasimin yapıldığı Mardin Havalimanı’na getirildi.

Törende, şehidin öz geçmişi okundu, Vilayet Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından dua edildi. Merasime, bir yaşındaki oğlu ile katılan şehidin eşi ile vazife arkadaşları hisli anlar yaşadı.

Daha sonra şehidin naaşı uçakla memleketi Çanakkale’ye uğurlandı.

Törene, şehidin yakınlarının yanı sıra Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali Yardımcısı Birkan Tatlısöz, Vilayet Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, 70. Mekanize Piyade Tugay Kumandanı Tuğgeneral Burhan Aktaş ve polis memurları katıldı.

Derik İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret Küme Amirliği takımında misyonlu polis memuru Yahya Ergin, dün ölümlü trafik kazasına müdahale için olay yerine gitmiş, vatandaşları kaza yerinden uzaklaştırırken freni patlayan kamyonun alana girmesi sonucu şehit olmuştu.

Kazada şehit polisle birlikte 20 kişi ömrünü yitirmiş, 6’sı ağır 26 kişi de yaralanmıştı. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir