Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı: “Yolumdan çekilin’ sözünü kimlere söyledim”

CHP başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 27 Nisan’da “Yolumdan çekilin” demişti.

O açıklama, Türk basınında “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu’nun ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Lideri Mansur Yavaş’ın muhtemel Cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine yapıldı” formunda yorumlanmıştı.

Bugün CHP Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden “Önümden çekilin” kelamları üzerine açıklaması yaptı:

“Ya bana katılın ya da önümden çekilin demiştim. Onu da netleştireyim. Kendi yol arkadaşlarıma dedim. 5’li çeteler, kimi sermayedarlar, varlıkçılar, çantacılar bu ülkenin ikinci 100 yılını dizayn etmeye kararlı. Ben ve arkadaşlarım da onlara karşı dimdik durmaya kararlıyız.

AK Parti’nin ihalecisi makus, gelsin bizimkiler” demeyenler yol arkadaşım olacak. Artık birtakım sermayedarlar, birtakım medya üzerinden, birtakım kurmaylarımın beşli çetelerle görüştüğüne dair haberleri devreye sokacakları bilgisi geliyor.

Kimlerin bu operasyonun ardında olduğunu da biliyorum. Benim bu türlü kurmaylarım olmaz. Oldurtmam. Benimle olacaklara net söyledim! Bay Kemal’de kurul olmayacak, ihale olmayacak, haksız zenginleşme olmayacak. Benimle yürüyecek olanlar, bunu bilerek gelsinler.

Gelenler; çocuklarımız için, torunlarımız için, gençlerimiz için gelsin. Vatanımızın, doğmayı bekleyen evlatları için gelsin. Yoksul fukara için gelsin. Bırakın rastgele bir kurmayımı; bu çetelerle pazarlık yapan evladımın bile gözünün yaşına bakmam. Gidenlere de uğurlar ola.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir