Kayseri Talas’ta Zincidere’ye mesire alanı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
‘100. yıl’ ismi verilen birinci tesis unvanına sahip mesire alanının açılışına katılan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ve AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki alandan övgüyle bahsederken, Kayseri’nin Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın da vatandaşların doğalgazlı mangal ünitelerinde yiyeceklerini pişirebileceğinin muştusunu verdi.

Zincidere Mahallesindeki 56 bin metrekarelik alanın açılış konuşmasını yapan Lider Yalçın, doğayı incitmeyen bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, “Buranın ismi Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında ‘100. Yıl’ ismini birinci kere biz verdik. Burası 30 milyon TL harcama yaparak hizmet sağladığımız bir yer. Burayı yaparken sahiden tabiat konusunda büyük titizlik gösterdik. 1960’larda sulama göleti olarak yapılan bu yeri Hulusi Akar bakanımız ve Mehmet Özhaseki bakanımızın takviyeleriyle tahsisini aldıktan sonra düzenlemeye geçtik. Burada bir sürprizimiz var. Buraya gelirken hiç kimse mangal getirmeyecek. Zira doğalgazlı 16 ünitelik mangalımız var. Buradan işçimiz nezaretinde herkes faydalanacak” dedi.

ÖZHASEKİ’DEN LİDER YALÇIN’A ÖVGÜ

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Lider Yalçın’dan övgüyle bahsederek, “Belediyecilikte beceri bir kenti inşa etmektir, ihya etmektir, imar etmektir. Lakin onun kadar öneli olan şey de orada yaşayan insanların gönlünü beğenilen tutmaktır. Onların gönlünü almaktır, duasını almaktır. Bir kentin geleceği o kentte yaşayan lokal yöneticilerin ufuklarıyla yanlışsız orantılıdır. Mustafa Beyefendi ile 20 yıldır çalışıyoruz. Kendisi sağ olsun bütün gücüyle çalışıyor” diye konuştu.

“BEBEK KATİLLERİNİ HÜR BIRAKMAK İSTİYORLAR”

Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Hulusi Akar da, açılışı yapılan tesisin iyi olmasını dileyerek, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, teröristlere elebaşlarının ‘14 Mayıs seçimlerini bekleyin.’ talimatı verdiğini belirterek, “Seçimlerle alakalı bunların bir kadro şeytani hesaplarının olduğunu, bu biçimde milletin ve memleketin başına yine çorap örmeye çalıştıklarını bilelim. Bebek katillerini hür bırakmayı düşünüyorlar. Açıkça söylüyorlar bunları. Şayet hakikaten bu bebek katilleri özgür bırakılırsa, teröristlerin taleplerine ‘evet’ denilirse bu memleket 20 sene geriye dönecek” formunda konuştu.

Konuşmaların akabinde alanın açılış kurdelesi dualar eşliğinde kesildi. Protokol daha sonra alanı gezerek, incelemelerde bulundu. Merasime Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Adayları Ayşe Böhürler ve Hüyesin Okandan, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, Melikgazi Belediye Lideri Mustafa Palancıoğlu, AK Parti Vilayet Lideri Fatih Üzüm, Kayserispor ve Talasgücü Belediyespor’un teknik heyet, yönetici ve futbolcuları, meclis üyeleri, muhtarlar ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

VATANDAŞLARDAN TAM NOT

Zincidere 100. Yıl Mesire Alanını gezen vatandaşlar da, “Böyle bir hoşluğu ne duyduk ne de görmüştük. Sağ olsun Mustafa Liderimiz da bu türlü hoşlukları bizlere sundukları için teşekkür ediyorum. Çok hoş olmuş. Tabiatla iç içe olunca huzur dolduk, ruhumuz açıldı” formunda görüşlerini bildirdi.

MESİRE ALANINDA NELER VAR?

İçerisindeki ördekler ve adanın da yer aldığı 19 bin metrekare yüzey alanına sahip göletle birlikte 56 bin metrekarelik Zincidere 100. Yıl Mesire Alanında restorandan mescid, lavabo, amfi tiyatro, kafeterya, bebek bakım odasına; seyir iskelesinden, teras, yemek pişirme alanı, oturma alanı ve kamelyalardan piknik alanlarına kadar birçok hizmet sunuluyor.

Ayrıca gölet etrafında bin metre yürüyüş yolu ile 2 bin 500 metre bisiklet parkurunun yanı sıra binicilik için at yolu da oluşturulan alanda gölet üzerinde su oyunlarıyla harika bir görsel şölen de yer alıyor. Öbür taraftan gölette kayıklar ve yelkenliler de bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir