Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik FETÖ davasında beraat etti

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, daha sonra Adalet Bakan Yardımcılığı’na atanan Hasan Yılmaz’ın hazırladığı ve hakkında “FETÖ’ye üye olmamakla birlikte yardım”, “zincirleme halde hakaret”, “kamu görevlisine alenen hakaret” ile “silahlı terör örgütü propagandası” hatalarından 11 yıldan 40 yıla kadar mahpus istemiyle yargılandığı davanın karar duruşması bugün Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Çelik, tüm hatalardan beraat etti.

“HAYSİYET CELLATLARI ARTIK NE YAPACAKSINIZ”

Çelik, duruşmanın akabinde beraat kararına ait toplumsal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Haysiyet Cellatları! Artık ne yapacaksınız? Vicdansız ve ahlaksızca attığınız iftiralarınız ve baskılarınız ile açtırdığınız davanın Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nin duruşmasında az evvel (tüm suçlamalardan) beraat kararı verildi! Hesap vermeye hazır mısınız? Sıra bende!..

“HESABINI SORACAĞIM KELAMIM SÖZ! KORKUN”

Yanınıza kâr bırakmayacağım! Hukuksuzca gözaltında tutulduğum 14 günün, Aileme ve bana yaşattığınız aksiliklerin, İftiraları, havuz medyasında manşet yapmanızın, Hesabını soracağım! Kelamım söz! Korkun!..”

DAVANIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün avukatlık yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Çelik’i 15 Eylül 2017’de gözaltına almış, 28 Eylül 2017’de isimli denetim kararıyla özgür bırakmıştı. Evrakı yetkisizlik kararıyla Ankara’ya gönderilen Çelik’in; kendisine ilişkin olmayan Twitter paylaşımları nedeniyle “terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım”, “zincirleme formda hakaret”, “kamu görevlisine alenen hakaret” ve silahlı terör örgütü propagandası” hatalarından 11 yıl 11 aydan 40 yıla kadar mahpusu istenmişti.

Odatv.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir