Kanyonda mahsur kaldı! 11 saatte kurtarıldı

MANİSA (İGFA)- Spil Dağı Yarıkkaya Kanyonu mevkiinde iple tırmanış gerçekleştiren 10 kişilik kümeden bir kişi düşerek yaralandı. Dün saat 14.30 sıralarında meydana gelen olayın akabinde yaralı arkadaşlarını tek başlarına olay yerinden çıkaramayan küme, yardım talebinde bulundu.

İhbar üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, jandarma, UMKE, AFAD, AKUT, ANDA, 112 grupları ve İstekli İtfaiyeciler harekete geçti. Kanyonun 500 metre içerisinde yer alan yaralı vatandaş ve beraberindekilere ulaşmak için büyük uğraş sarf edildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na ilişkin drone ile yerleri tespit edilen yaralı vatandaş ve beraberindekilere olaydan yaklaşık iki buçuk saat sonra ulaşıldı.

Yaralı vatandaşa birinci müdahale kanyon içerisinde yapılırken, kanyondan çıkarabilmek için de büyük gayret verildi. Yaklaşık 11 saat süren çalışmanın akabinde yaralı vatandaş sedyeyle ambulansa teslim edildi. Kalçasından yaralanan vatandaş, tedavisi yapılmak üzere Manisa Kent Hastanesi’ne götürüldü. Kurtarma operasyonuyla ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Lideri Gürhan İnal, “Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki kayalıklardan aşağıya indik. 3 etaplı bir inişin akabinde yaralı dağcımızı bulunduğu yerden aldık. Tüm takımlarımızla daima birlikte kanyondan çıkararak, ambulansa teslim ettik ve sıhhat durumu iyi” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir