İngiltere’de 7 bebeği öldürmekle suçlanan hemşirenin notları ortaya çıktı

İngiltere’nin Chester kentindeki 5 erkek ve 2 kız bebeği öldürmek ve 10 bebeği de öldürmeye teşebbüs etmekle suçlanan hemşire Lucy Letby‘nin notları bulundu. 

İngiltere’nin Chester kentindeki Countess of Chester hastanesinde misyon yapan 32 yaşındaki hemşire Lucy Letby, 5 erkek ve 2 kız bebeği öldürmek ve 10 bebeği de öldürmeye teşebbüs etme dahil toplam 22 suçlamayla Manchester Crown Mahkemesi’ne çıkmıştı. Bebekleri, insülin ile hava enjekte ederek öldüren ve öldürmeye teşebbüs eden Letby’nin notları ortaya çıktı. Savcı Nick Johnson KC tarafından mahkemeye sunulan notlarda, “Yaşamayı haketmiyorum. Onları bir emel uğruna öldürdüm zira onları koruyacak kadar düzgün değilim”, “Ben çok berbat bir insanım”, “Hiçbir söz yok”, “Umut”, “Panik”, “Korku”, “Nefes alamıyorum” üzere tabirlerin yer aldığı görüldü. 

Bebeklere hava enjekte edilmişti 

Savcı Johnson, bebeklere kimi vakitlerde hava ve insülin enjekte edildiğini yahut fazla sütle beslendiklerini de söylemişti. Mahkeme salonundaki heyet üyelerine, sav edilen olayların gerçekleştiği vakit aralığındaki misyonlu hemşirelerin listesine gösteren Johnson, “Genel olarak bakarsanız, tablonun apaçık ortada olduğunu söylüyoruz. Bu bir eleme süreci. Bu hadisedeki olayların birçok gece nöbetlerinde meydana geldi. Ama, Lebty gündüz vardiyasına geçtiğinde vefatlar bu vakit aralığına kaydı. Hastanedeki 17 çocuğun durumu kötüleştiğinde vazifeli olarak Letby vardı” tabirlerini kullanmıştı. 

Savcı Johnson ayrıyeten, hemşire Letby’nin birtakım bebekleri 3 sefer öldürmeye çalıştığını lakin bunu başaramadığını da kelamlarına eklemişti. 

Hemşire, bebeklerin ailelerini toplumsal medyadan araştırmıştı 

Polis kayıtlarında, hemşire Letby’nin hayatını kaybeden bebeklerin ailelerini toplumsal medyadan araştırdığının da yer aldığını söyleyen Johnson, “Letby’nin, çocukların ailelerine olan ilgisi, kanıtlar ortaya çıktıkça davanın bir öbür yanını da ortaya koyuyor. Bunun alışılmadık bir ilgi olduğunu düşünüyoruz” açıklamasında bulunmuştu. 

Öte yandan, hemşire Letby, haklarındaki suçlamaları reddederken, davanın 6 ay kadar sürebileceği belirtilmişti. (İHA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir