Gürbağ Group’tan büyük muvaffakiyet

Uluslararası inşaat bölümünün en itibarlı mecmuası ENR’nin (Engineering News Record), müteahhitlik firmalarının merkezlerinin bulunduğu ülkeler dışındaki gelirlerini temel alarak hazırladığı ‘Dünyanın En Büyük 250 Milletlerarası Müteahhidi’ 2021 yılı listesi açıklandı. Türkiye’den 48 firma ödül almaya hak kazandı.

GÜRBAĞ GROUP 181. OLDU

Uzun yıllardır listenin değişmezleri ortasında yer alan Gürbağ Group, bu yıl dünya sıralamasında 181’inciliğe yükseldi. Türkiye’den ödül alan 48 firma ortasında yer alan Gürbağ Group ismine ödül, İdare Konseyi Lideri Halil Bağıban’a verildi. Bağıban mükafatı şahsen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Ödül alanları kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uğraşların, muvaffakiyetlerin ve çıkarların artması temennisinde bulundu.

“TÜRK FİRMALARI OLARAK LİSTEDE DAHA ÜSTLERİ HEDEFLİYORUZ”

Ödül merasimi sonrası açıklamalarda bulunan Gürbağ Group İdare Şurası Lideri Halil Bağıban “Gürbağ Group olarak Türkiye ve yurt dışında çeşitli itibar projelerinin üretimini da sürdürüyoruz. Bunlar ortasında toplu konutlar, kültür merkezleri, üniversiteler ve okullar, spor kompleksleri, endüstriyel tesisler, askeri tesisler, kamu binaları, su arıtma tesisleri, isale çizgileri, kanalizasyon çizgileri, barajlar ve sulama kanalları, yol inşaatı, köprülü kavşaklar, tüneller ve metrolar, beton prefabrik elemanlar ve çelik konstrüksiyon yapılar bulunuyor.

Gürbağ Group olarak her türlü inşaat faaliyetlerinde global kaynakların korunmasına, güç tasarrufuna, iş görenlerin sıhhatine büyük ehemmiyet verirken; bu mevzuda da milletlerarası norm ve standartları bünyesinde uygulayarak, global kalite zinciri içerisinde yerimizi almak istiyoruz.

2012 yılından itibaren yer aldığımız ENR listesinde Dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firmasından biri olma muvaffakiyetini sürdürmek ve başka Türk inşaat firmalarımızla birlikte daha düzgün pozisyonlara gelmeyi hedefliyoruz. Buradan bizleri destekleyen devletimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

KAYNAK: TGRTHABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir