Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afyonkarahisar Toplu Açılış Merasimi konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar’da 30 Ağustos Büyük Zafer’in 100. Yılı Aktiflikleri ve Toplu Açılış Merasimi’ne katıldı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli bahislerde değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bay Kemal bak sana selam var”

Kütahya’da yaptığımız bugünkü toplu açılış merasiminde 50 bini aşkın kardeşimizle beraberdik. Bugün baktım ki Afyon’da da durum öteki. Bay Kemal bak Afyon’dan, Kütahya’dan sana selamlar var. Salgın sebebiyle 3,5 yıldır sizinle birlikte olamadık. Büyük zaferin arifesinde zaferin kentindeyiz.

“2023 zafer yılı olacak”

Şehitler diyarı Afyonkarahisar’da vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için can veren tüm kahramanlara Allah’tan niyaz ediyorum. Bu özel günde, Kocatepe’den taarruz buyruğunu veren Başkumandan Mustafa Kemal’i, şehitleri, Afyonkarahisar’ın şehitliklerinde koyun koyuna yatan tüm yiğitleri burada tazim ediyorum. Biraz evvel Kütahya’daydık. Kütahyalı kardeşlerimizle bir ortaya geldik. Bundan tam 1 asır evvel tüm imkansızlıklara karşın verilen o destansı çabayı tekrar birlikte hatırladık.

2023’ün zafer yılı olacağına inanıyoruz. Şahit ol ya Rab!

“Milletin kıymetlerine hakaret edenler hesap verecek”

Milletimizin kutsal kıymetlerine lisan uzatanlar, kutsallarına hakaret edenler hem maşeri vicdanda hem hukuk önünde hesap vermekten paçalarını kurtaramayacak.

“Bay Kemal lafla olmuyor”

Türkiye’yi makûs günlerine döndürme gayretinde olanlar bizi yolumuzdan çeviremez. Bay Kemal lafla olmuyor. Türkiye’yi bölgenin parlayan yıldızı haline getirdik. Ülkemize her alanda tarihi yatırımlar yaptık, çağ atlattık.

 

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir