Gülşen kararı Saadet Partisi’ni böldü

Son günlerde sahne performansı ve açıklamalarıyla gündeme gelen şarkıcı Gülşen hakkında önceki gün soruşturma başlatılmıştı.

Gözaltına alınan ünlü şarkıcı ifadesinin ardından tutuklama istemiyle hakim karşısına çıktı.

Hakim, Gülşen’in tutuklanmasına hükmetti.

Fakat bu karar Saadet Partisi’ni böldü.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, “Kitlesel reflekslerden oy devşirmek hevesiyle adalet mekanizmasına müdahil olmasını kabul edemeyiz” açıklaması yaparken Saadet’in ve Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete, haberinde “Sapkın sanatçı bozuntusu Gülşen tutuklandı!” başlığını kullandı.

Ömer Faruk Yazıcı kararla ilgili Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

“Sözün şehvetine kapılıp, popülerliğinin arkasına sığınarak 100 yıllık mazisi olan İmam-Hatiplere aşağılayıcı ifadeler kullanan ‘sanatçı’yı kınıyorum. Fakat bir sosyal medya mahkemesinin daha kuruluş-yargılayış-cezalandırma faslına şahit olduğumuzu da ifade etmek istiyorum.

Bir İmam-Hatipli olarak; sarf edilen sözlerin, her ne şartta söylenmiş olursa olsun, kabul edilemez olduğunu vurguluyorum. Yine aynı şekilde vurguluyorum ki adil olmayı en büyük ahlak ve erdem bilmek de İmam-Hatipli olmanın yegane gereğidir.

İşte bu yüzden iktidarın, kitlesel reflekslerden oy devşirmek hevesiyle adalet mekanizmasına müdahil olmasını kabul edemeyiz. Hakaret bize yapılmış olsa dahi böyle bir yargılama sürecine alkış tutmak ne inancımıza ne de İmam-Hatipli oluşumuza sığar!”

MİLLİ GAZETE TAM TERSİ

Fakat Saadet Partisinden “adil yargılama” çıkışı gelmesine karşılık Milli Gazete Gülşen’i hedef göstermeyi tercih etti.

Gazete Gülşen’in tutuklanma kararını haberleştirirken, “Sapkın sanatçı bozuntusu Gülşen tutuklandı!” dedi ve haberin içeriğinde de şu ifadeleri aktardı:

“Verdiği konserde imam hatip liselilere yönelik skandal sözlerinden dolayı hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma başlatılan LGBT sapkını Gülşen tutuklandı. Sözde sanatçı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderilecek.”

İşte o haber:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir