Gaziantep FK’nın yeni başkanı Memik Yılmaz oldu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük zelzelenin akabinde hakları gizli olmak kaydıyla Spor Toto Harika Lig’den çekilen Gaziantep Futbol Kulübü’nde yeni dönem öncesi seçimli olağan genel şura yapıldı. Gaziantep FK Tesisleri’nde tek liste ile girilen Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Derneği seçimli genel konseyinde başkanlığa Memik Yılmaz seçildi.

“Yeni döneminin birinci adımını bugün resmen atıyoruz”

Gaziantep FK Lideri Memik Yılmaz, genel konseyin akabinde yaptığı açıklamada, “Konuşmama başlamadan evvel 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan zelzele sonrası ligden çekilmek zorunda kaldık. Keşke sarsıntı olmasaydı. Ben zelzelede hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı bir sefer daha sevgi ve hürmetle anıyorum. Yerleri cennet olsun. Gaziantep futbolunda yaklaşık 15 yıldır yöneticilik misyonlarıyla her vakit kulüplerimize misyonumuz ne olursa olsun elinden gelenin en düzgününü vermeye çalışan bir kardeşiniz olarak sizlerle burada bir ortada olmaktan ötürü çok memnunum. 2023-2024 döneminin birinci adımını bugün resmen atıyoruz. Önümüzde uzun ve şiddetli bir yol olduğunun farkındayız lakin Gaziantep kenti tarih boyunca el ele verdiğinde koşullar ne olursa olsun her vakit muvaffakiyete ulaşmayı başarmıştır. Artık de geçmişte olduğu üzere tüm Gaziantepliler olarak kırmızı-siyah renklerimize sahip çıkarak bu şiddetli seyahatte yanımızda olmasını temenni ediyoruz. Bizler her zamankinden daha dirençli, daha motive, daha inançlı ve daha umutluyuz” sözlerini kullandı.

“Bu kente hoş şeyler yaşatmak için uğraş edeceğimizden kuşkunuz olmasın”

Yeni dönemde gurur duyulacak bir ekip kurmak istediklerini lisana getiren Memik Yılmaz, “Hep birlikte el ele verdiğimiz takdirde güzel bir kadro olmayı, bu kente yakışır, bu kente daha hoş şeyler yaşatmak için gayret edeceğimizden korku ve kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

Yönetim listesi muhakkak oldu

Memik Yılmaz başkanlığındaki Gaziantep Futbol Kulübü İdare Konseyi listesinde; İsmet Özcan, Ömer Çakmak, Serhat Tümer, İbrahim Dicle, Abdullah Acar, Ali Fuat Ceyhun, Hayri Aytaç, Fevzi Uslu, Seçil Kömürcü, Uğur Şireci, İdris Kalkan, Halil Demir, Mustafa Kemal Güneş, Uğur Tosun, Güney Dağdeviren, Gökhan Karakayalı, İlhan Kılınç, Mustafa Kara, Bülent İngeç, Mustafa Kemal Şerbetçi, Ali Kumru, Fatih Konuk, Orhan Yılmaz, Memik Yılmaz, Mehmet Fırat Dicle, Saliha Kübra Kabaali, Tevfik Göğüş, İrfan Karakuzulu ve Abdulkadir Gözegir yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir