Depremde Annesi, Eşi, ve 3 Çocuğu Kaybetti: Kayıp Kızını Arıyor

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan Fatih Karaca, zelzelede eşi, 3 çocuğu, annesi ve kayınvalidesini kaybetti. Karaca enkazın kaldırılmasına karşın ulaşılamayan 14 yaşındaki kızı İrem’i arıyor. Karaca, ‘Eşimi, 3 çocuğumu, annemi, kayınvalidemi toprağa gömdüm. Bir tek en küçük kızım kaldı. Gördüğünü söyleyen şahitler var. Allah isteği için kızımı bulun’ dedi.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan ve güç firmasında şef olarak çalışan 4 çocuk babası Fatih Karaca, gece vardiyasında çalışırken Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı meydana geldi.

Çalıştığı yerden süratle konutuna giden Karaca, ikinci katında oturdukları Hacı Ali Öztürk Mahallesindeki 6 katlı Beğenilen Apartmanının yıkıldığını gördü. Karacanın eşi His (41), çocukları Mehmet (16), Sıla (16), Adile Işık (17), İrem (14), annesi Adile Karaca (68) ve kayınvalidesi Havva Olamcam (66) enkaz altında kaldı. Facianın 7inci gününde His, Mehmet, Sıla, Adile Işık ve Adile Karaca ile Havva Olamcam’ın cenazeleri enkazdan çıkarıldı.

Fatih Karaca, enkaz başında yeğenlerini bırakarak 6 cenazeyi alıp memleketi Adanaya götürerek 13 Şubat günü Çukurova ilçesindeki Kabasakal Mezarlığına defnetti. 16 Şubat günü Beğenilen Apartmanının enkaz kaldırma çalışmalarının büsbütün bitmesine karşın ailenin küçük kızı İrem’in izine rastlanmadı. Bunun üzerine Karaca, DNA örneği verdi.

DNA hiçbir cenazeyle eşleşmeyince Fatih Karaca, kızının yaşadığına dair umutlandı. Araştırma yapan Fatih Karaca, kızının Gaziantep’te ve Ankara’da gördüğünü öne süren bireylerle konuştu, durumu polise bildirdi.

5 Şubat günü gece vardiyasına giderken kızı İrem’in ve eşinin kendisini uğurladığını ve o anı unutamadığını söyleyen Karaca, “İrem her vakit olduğu üzere iyi işler, bol karlar babacım diye yolcu etti beni. Toprakta çalıştığım sırada zelzele oldu. Çabucak İslahiyeye yanlışsız yola çıktım. Yolda grup arkadaşlarımın telsizden yaptığı ağabey lütfen yetişin, toprak altındayız davetleri ve dostlarımdan gelen enkaz altındayız, bize yardım edin telefonlarını unutamıyorum. Aileme ulaşmak için süratle ilerledim. Sokağa girdiğimde oturduğum binanın enkazı önünde feryatlar kopuyordu. Enkazın başına vardım. Anne mi, eşim mi, kızım mı, oğlum mu diye bağırayım? Dizlerime vurdum. Sigara kullanmıyordum lakin içtim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir