DDK Başkanı Arıncı’dan KPSS yorumu: Problem var gibi

Devlet Denetleme Kurumu Lideri Yunus Arıncı, NTV’ye konuştu. Müfettişlerin bugün ÖSYM’ye gideceğini söyleyen Arıncı, “Problemli bir durum var üzere… KPSS raporu Cumhurbaşkanı’na takdim edilecek” dedi.

Ne olmuştu?

Geçen hafta sonunda 31 Temmuz’da yapılan KPSS’de yirmiye yakın sorunun; Yediiklim Yayınevi’nde evvelki vakitlerde yayınladığı kitapçıklarda şıklarının dahi tıpkı biçimde yayınlandığı ortaya çıktı.

İddiaların gündeme oturması üzerine ÖSYM Başkanlığı dün, “2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür İmtihanı ile Eğitim Bilimleri İmtihanı inançlı bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Kimi imtihan sorularının bir yayınevinin deneme imtihanı sorularıyla birebir olduğuna ait toplumsal medya platformlarında ortaya atılan argümanların incelemelerimiz sonucunda temelsiz olduğu anlaşılmıştır” açıklamasını yaptı.

Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceleme talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün akşam “Devlet Denetleme Konseyimizin 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen bilgiler titizlikle pahalandırılacak, gerekli adımlar acilen atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” bildirisini yayınlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir