Burcu Sağlam’ın ölümünde kahreden detay

Bursa’da düşen tek motorlu uçağın pilotu Hakan Köksal’ın (54) ve yolcu olarak bulunan Burcu Sağlam’ın (22) ölmeden dakikalar evvel kokpitte çektiği manzaralar ortaya çıkmıştı.

Samsun’dan gelerek 15 yıl evvel Bursa’ya yerleşen ailesiyle birlikte yaşayan Sağlam, evvel liseyi bıraktı, akabinde açıktan bitirdi ve üniversite okumaya karar verdi.

Sabah’tan Muharrem Doğantez’in haberine nazaran Burcu Sağlam, bir arkadaşıyla bayan kuaförü işletti. Daha âlâ bir meslek sahibi olmak isteyen Sağlam, 1 Aralık sabahı iş aramaya gittiğini söyleyerek meskenden çıktı. Sağlam, iş görüşmelerinin olumlu sonuçlanmaması üzerine ümitsizliğe kapıldı.

Daha evvel tekrar iş için tanıştığı işadamı Hakan Köksal’ı aradı. Sağlam, Köksal’ın bir sertifikayı almak için uçakla Pamukova Havaalanı’na gideceğini öğrendi.

MORAL İÇİN UÇAĞA BİNDİ

Genç kız moral bulmak için Köksal’a kendisinin de uçağa binmek istediğini söyledi. Konuttan “İş görüşmesine gidiyorum” diyerek çıkan Sağlam’ın ailesi, kızlarının uçağa bindiğinden habersizdi. Yaşanan facianın akabinde kaza haberlerini duyan Sağlam ailesi, kızlarının mevt haberini yetkililerden gelen telefonla öğrendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir