Bosna Hersekliler, Erdoğan’ın ziyaretinin bölgeye huzur getireceğini düşünüyor

Saraybosnalılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkelerine gerçekleştireceği ziyaret hakkındaki görüşlerini AA muhabiriyle paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki iş insanlarının Bosna Hersek’i 6 Eylül’de ziyaret etmesinden duyduğu memnunluğu lisana getiren İzet Medzedovic, “Tabii ki ziyaretinden memnunum ve bu kıymetli bir durum. Erdoğan, bölgedeki tüm ülkelerde hürmetle karşılanıyor.” diye konuştu.

Amar Karadzic de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Türkiye ile güzel ilgilerin, bölge ülkeleri ortasındaki iş birliğini ve sıkıntıları çözebileceğini düşündüğünü belirterek, “Erdoğan, çok değerli bir kişi ve Bosna Hersek, Sırbistan ve öbür bölge ülkelerine yapacağı ziyaret, iktisat ve huzur açısından çok kıymetli.” dedi.

“Erdoğan, bizim gerçek dostumuz”

Salahudin Nezirovic, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinin hem Bosna Hersek hem de bölge için değerli olduğunu düşündüğünü söyleyerek, “Kimin dostumuz olup olmadığını âlâ düşünmemiz lazım. Herkes dostumuz üzere davranıyor fakat aslında dostumuz değiller. Erdoğan bizim gerçek dostumuz.” ifadelerini kullandı.

Saraybosnalı Husnija Kararic de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkesinin “hakiki dostu” olduğunu ve Balkanlar’daki birçok sorunun tahlilinde yararı olacağını düşündüğünü kaydetti.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir