Bakan Yanık, şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen iftarda konuştu Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Biz Türkiye olarak bugün 85 milyon kader birliği yapmış, acıları ve memnunlukları paylaşan bir aileyiz. Ülkemizi bu türlü görüyoruz. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye’nin gayretini milletçe daima birlikte vereceğiz.” dedi.

Bakan Yanık, Osmaniye’de Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğünce şehit yakınları ile gaziler ve aileleri için bir restoranda verilen iftara katıldı.

Yanık, şehit yakınları ve gaziler için birçok hizmeti hayata geçirdiklerini hatırlattı.

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile görev malullerine kent içi toplu taşıma hizmetlerinden, demir yolları ve deniz yollarının kent içi ve kentler ortası çizgilerinden fiyatsız yararlanma imkanı sağladıklarını anlatan Yanık, şöyle devam etti:

“Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımızın ömür kalitesini yükseltip onlara daha yüksek standartlarda hizmet vermek için kurumlar ortası işbirliği protokolleri de yapıyoruz. Bu kapsamda Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Türk Hava Yolları ile bilgi paylaşım protokolü, Ankara Üniversitesi ile de işbirliği protokolü imzaladık. Bakanlığımızla Türk Hava Yolları ortasında imzaladığımız protokolle şehit ve gazi yakınları ile gazilere uçak biletlerinde yüzde 50 indirim uygulaması sağladık. Bu protokollerle hak sahiplerinin hayat standartlarını inşallah daha da yükselteceğiz.”

Muharip gazilerin aylıklarının iyileştirilmesi

Yanık, muharip gazilere verilen aylıklarla ilgili düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlandığını anımsattı.

Düzenlemenin kapsamına değinen Yanık, şunları kaydetti:

Kaynak: AA / Muzaffer Çağlıyaner – Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir