AKP’den Perinçek’e: Haddini bilmez

AKP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik parti genel merkezinde, gündeme ait açıklamalarda bulundu. Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek’in Hz. Muhammed ile ilgili açıklamalarına reaksiyon gösteren Çelik, “Bu haddini bilmezliktir” dedi.

Vatan Partisi başkanı Doğu Perinçek’in Hz. Muhammed ile ilgili kelamları sorulan Çelik, sert sözler kullandı. Söylem edilen sözleri ‘haddini bilmezlik olarak’ yorumlayan Çelik, kelamlarını şöyle sürdürdü;

“Bu baştan aşağı yanlış bir kelamdır. Bir siyasi partinin kendisini Hz. Peygamberin bildirimiyle mukayese etmesi kadar mantıksız bir şey olamaz.

Burada şu kişiyi ya da bu kişi değil, parti de değerli değil. Bir siyasi parti kendi faaliyetini Peygamber Efendimizin bildirisiyle yarıştırmak üzere bir tavır içerisine giriyorsa bu haddini bilmezliktir. Ya da rastgele birisinin siyasi alanla dini alanı bir mukayese biçimi olarak yan yana getirmesi başlı başına bir mantık kırılmasıdır.

Hele Hz. Peygamberin bildirimiyle siyasi parti faaliyetini yan yana getirilmesi baştan aşağı mantık dışı bir yaklaşım olduğu üzere büsbütün haddini bilmez bir yaklaşımdır.”

PERİNÇEK NE DEMİŞTİ

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, bir söyleşide partisinin son devirdeki büyüme suratını anlatmak isterken Hz. Muhammed’den örnek vermişti. Perinçek, “Hz. Muhammed Mekke’de bildirimde bulunurken ona 40 kişi biat etti. 1 yılda lakin 40 kişiyi buldu, hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed’den çok ileri bir noktadayız” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir