Yurtta sağanak etkisi… Meteoroloji il il uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin modüllü ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, (Sinop hariç) Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesitleri, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç ve yüksek bölümleri, Sakarya ve Osmaniye etrafları ile Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

19 HAZİRAN HAVA SICAKLIĞI: İç Ege ve Trakya’da 2 ila 4 derece artacağı, İç Anadolu ile doğu bölümlerde 3 ila 5 derece azalacağı, başka yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı varsayım ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgârın, yurdun batı ve kuzey kısımlarında kuzeyli, öteki yerlerde güneyli istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette; Kıyı Ege’nin güneyinde kuzeybatı ve Doğu Akdeniz’de güneybatı taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, (Sinop hariç) Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç bölümleri, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç ve yüksek kısımları, Sakarya ve Osmaniye etrafları ile Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, kuvvetli rüzgâr ve kısa periyodik fırtına ile ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Kıyı Ege’nin güneyinde kuzeybatı; Doğu Akdeniz’in doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında güneybatı ve batı istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği varsayım edildiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra Sakarya etraflarında mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDİRNE °C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlenden sonra ve akşam saatlerinde lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege’nin aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Osmaniye etrafları ile Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Doğu Akdeniz’in doğusunda güneybatı ve batı taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği iddia ediliyor.

ADANA °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, kıyı bölümlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

K.MARAŞ °C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, Konya, Karaman ve Niğde dışında kalan yerlerde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, bu sabah saatlerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, bu sabah saatlerinde doğu ilçelerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

YOZGAT °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, (Sinop hariç) bölge genelinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra lokal kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra lokal kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğle ve gece saatlerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Orta Karadeniz’in iç bölümleri ile Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç ve yüksek bölümlerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

RİZE °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra, iç bölümleri yer yer kuvvetli olmak üzere, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TOKAT °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğlenden sonra ve akşam saatlerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra, iç kısımları yer yer kuvvetli olmak üzere, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra kuzey kısımlarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ERZURUM °C, 27°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğlenden sonra ve akşam saatlerinde lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

IĞDIR °C, 31°C
Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 22°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğlenden sonra ve akşam saatlerinde mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 33°C
Az bulutlu

GAZİANTEP °C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 32°C
Az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 34°C
Az bulutlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir