Yıldırım’da Mevlana 7. etap yüzde 80 tamamlandı

BURSA (İGFA) – Yıldırım belediye Lideri Oktay Yılmaz, Mevlâna Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yürütülen çalışmaları inceledi.

7. ve 8. etaplar olmak üzere 2 kısımda yürütülen projenin 7. Etabında devam eden çalışmaları hak sahipleri ile birlikte inceleyen Lider Yılmaz, vatandaşların sorularını cevapladı. Örnek dairede vatandaşlara sunacakları ömür alanları hakkında bilgi veren Lider Yılmaz, “Hemşehrilerimize her şeyden evvel, güvenliksiz, sıhhatsiz, altyapı ve ulaşım ağı yetersiz olan konutlarının yerine çağdaş, inançlı, toplumsal donatı alanlarıyla desteklenmiş ulaşılabilir hayat alanları oluşturuyoruz” dedi.

Mevlâna Kentsel Dönüşüm Projesi 7. ve 8. Etaplarda hak sahipleriyle yüzde 100 oranında uzlaşma sağladıklarını hatırlatan Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Bu insanlarımızın bize itimadının bir göstergesi. Burada toplam 944 binayı yıktık. Yerlerine bin 244 konut ve 177 ticari alan yapacağız. 301 konutun yer alacağı 7. Etap’ta çalışmalarımız yüzde 80 oranında tamamladık. Bugün burada hak sahiplerimiz ile oturacakları mülkleri birlikte inceledik. Sorularını cevapladık. Kısa mühlet içerisinde hemşehrilerimiz meskenlerine taşınacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir