Yeni Malatyaspor’da Cihat Arslan isyan etti: Polis bizi statta korumayacaksa…

Spor Toto 1. Lig’in 3. haftasında Yeni Malatyaspor deplasmanda Eyüpspor’a 3-2 mağlup oldu. Eyüpspor taraftarıyla, Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Cihat Arslan ortasında tansiyon yaşandı. Tribüne kadar çıkan Arslan’ı, mesken sahibi grubun lideri Murat Özkaya sakinleştirdi.

Müsabakanın akabinde basın toplantısında konuşan Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Cihat Arslan, kuvvetli bir çaba olduğunu tabir ederek, “Kaliteli kadroya karşı oynadık. Kulübelerde alternatif oyuncular belirleyici oldu. Güç, âlâ gayret ettik fakat duran toplardan Samet ve Jospin’in düzey altında kalması maçı negatife çevirdi. İkisi de güvendiğimiz bir oyuncu. Lakin hazırlık maçları yapamadılar. Yavaş yavaş daha uygun olacağız. Geriden geldik, pes etmedik. Geleceğe itimatla bakıyorum” dedi.

“SABAH 5’TE ALIYORSUNUZ, ONU DA TRİBÜNDEN ALIN”

Müsabakanın son kısımlarında taraftarlar ile kendisi ortasında yaşanılan gerginliğe değinen Arslan, “Şahsımı maksat alıp hem küfür hem öbür türlü hakaret vardı. Özel yerden bir şeyler söyledi ayyaşın teki. Emniyete dedik, ‘Hocam birinci kere mı küfür yiyorsunuz’ dedi. Tribündeki reisi de tanımam ben. Siz vazifenizi yapmazsanız ben alayına masraf diyorum. Polis bizi korumayacaksa statta, bende tribüne çıkar savaşırım. Ben alanda misyonumu yapayım. Emniyet tribünden neden korkuyor tribünden adam almak için. Gerisinde kim var o şahsın artık. Birinci kere küfür yemedik, yeniden yiyeceğiz lakin misyonunu yapanlar da vazifesini yapsın. Eyüpspor ile çok hoş birlikteliğim var. Birlikte play-off’lara gittik. Herkes benim dostum. Buradaki semtteki herkes dostum. Bir tane ayyaş yüzünden alakalar zedeleniyor. Polislerin kendilerine küfür edilince 5 yıldan başlıyor. Ben Malatyaspor’un hocasıyım. Bende unvan taşıyorum. O vakit o şahsın oradan alınması lazım, orada gerginlik oldu. Bu endişe neden, siz devletin polisisiniz. Nasıl sabah 5’te alıyorsunuz insanları, onu da tribünden alın” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir