Yeni BMW X1 fiyatıyla şaşırttı! Beklenenden ucuz

Otomobil fiyatlarının alıp başını gittiği bir gerçek. Her ay en az bir zammı garanti olan sıfır otomobiller, arşa çıkan fiyatlarıyla sıradan vatandaş için hayal haline geldi. Öyle ki Alman otomotiv devi BMW tarafından ülkemizde satışa sunulan 2022 model BMW X1 ile birlikte bu durumu bir kez daha görmüş olduk.

BMW tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni araç ülkemizde sDrive18i X-Line ve sDrive18i M Sport olarak iki farklı paket halinde satışa sunulacak. Bu araçlardan X-Line paketinin satış fiyatı 1.484.200-TL olarak belirlenirken, M Sport paketi ise 1.555.000-TL’den satışa sunulmuş.

Yeni BMW X1 fiyatıyla şaşırttı! Beklenenden ucuz

Çok değil 2019 senesine dönüp baktığımız zaman, BMW X1’in sıfır modelinin giriş paketi fiyatının 328.200-TL olduğunu görüyoruz. Yani aradan geçen 3 senede neredeyse 5 katına çıkmış bir fiyattan bahsediyoruz. Tabi bu durum sadece ülkemizdeki kur farkı veya enflasyondan kaynaklanmıyor. Dünya genelinde bir fiyat artışı söz konusu. Ancak yine de ülkemizde ki fiyat artışlarının diğer gelişmiş ülkelerin çok üzerinde olduğu da bir gerçek.

Peki yeni BMW X1 nasıl bir motor performansı sunacak? Kaputun altına baktığımız zaman araçta 136 beygir güç ve 230Nm tork üreten 1,5 litre üç silindirli turbo benzinli bir yapının bulunduğunu görüyoruz. Bu motor sayesinde 0’dan 100km hıza 9,2 saniyede çıkabilen BMW X1’in şehir dışı ve şehir içi yakıt tüketim oranları ise 6,3-7,0 litre / 100km olarak ifade edilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir