Trabzonspor’un Youtube kanalı hacklendi! Elon Musk’ın canlı yayını açıldı… Resmi açıklama geldi…

Trabzonspor’un toplumsal medya platformlarından Youtube kanalı, siber korsanlar tarafından hacklendi.

Kulübün geçmiş tüm görüntülerinin silindiği kanalda, hücum sonrası Tesla şirketi sahibi Elon Musk’ın canlı yayın söyleşisi yer aldı.

Kulüp idaresi harekete geçti

Trabzonsporun görüntü arşivinin yer aldığı ve canlı yayınlarını paylaştığı görüntü platformu Youtube’daki kanalı, siber korsanlarca hacklendi.

Kanalın ismi ve logosu, Elon Muskın şirketi olan Tesla ile değiştirilerek, 2005 yılından bugüne kadar olan görüntü arşivi de silindi. 300 binden fazla abonesi bulunan kanalda, Elon Musk’ın, Teslanın yeni aracının tanıtımını yaptığı canlı yayın açıldı.

Hesap geri alındı

Kulüp yetkilileri, hesabın geri alınması için Youtube platformuyla irtibata geçti. Gerçekleştirilen görüşmelerin akabinde hesap geri alındı.

Resmi açıklama geldi

Trabzonspor YouTube Resmi hesabımız sabaha karşı saat 05:35’te dünyadaki kimi YouTube kanalları ile birlikte taarruza uğramış ve erişimimiz büsbütün kesilmiştir.

YouTube Türkiye’nin üst seviye temsilcileri, bu sorunun küresel bir sorun olduğunu ve birebir saat dilimi içerisinde yüzlerce hesabın erişimini kaybettiğini de tarafımıza yazılı bir halde bildirmiştir.

Ekibimiz, erişim probleminin yaşandığı andan itibaren YouTube Küresel ve YouTube Türkiye gruplarıyla irtibata geçerek; hasar ve kayıp (İçerik silinmesi vb.) yaşanmadan hesabımızı tekrar faal hale getirmiştir.

Ayrıca sorunun kaynağı ve tekrarı yaşanmaması ismine ilgili ayrıntılı araştırma takımımız ve Youtube takımlarıyla koordineli bir halde devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir