Tireli şampiyonlardan bir başarı daha

İZMİR (İGFA) – Alanya’da düzenlenen yarışa; Türkiye, Azerbaycan, Cezayir, Hırvatistan, Mısır, İngiltere, Irak, Ürdün, Malta, Fas, Kuzey Makedonya, Filistin, Romanya, Rusya, Tunus, Özbekistan’dan heyet üyeleri ve yarışmacılar katıldı.

13- 16 Aralık tarihleri ortasında İstanbul’da düzenlenen 1600 yarışmacının katıldığı 20. Milletlerarası İstanbul Mutfak Günleri Şenliğinden 2 altın, 2 bronz madalya ile dönen Tire Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, bu sefer da 8. Gastronomi Alanya Milletlerarası Yemek Yarışı’nda büyük bir muvaffakiyete imza attı.

480 iştirakçinin yeteneklerini sergilediği 8. Gastronomi Alanya Milletlerarası Yemek Müsabakası’nda iştirakçiler, 10 alan ve 6 kategoride yarıştı. Tire Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi toplamda 3 altın 3 gümüş madalya kazanarak müsabakayı tamamladı. Üç gün süren lezzet çabası, madalya ve plaket takdimi ile sona erdi.

3 ALTIN 3 GÜMÜŞ MADALYA

Genç şefler; Lise Restoran Tabağı, Lise Kuzu Yemekleri ve Lise Seviyesi Tatlı Tabağı kategorilerinde 3 altın madalya, En Uygun Lise Takımı, Lise Makarna Yemekleri ve Lise Seviyesi Yöresel Yemekler kategorilerinde de 3 gümüş madalyayla İzmir’e döndü.

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 8. Gastronomi Alanya Milletlerarası Yemek Yarışı’nda ödül alan öğrencileri tebrik etti. Yahşi, “Meslek liseli genç şeflerimiz, İzmir’e büyük bir memnunluk ve gurur yaşattı. Öğrencilerimizi yarışa hazırlayan öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir