Tankut Turnaoğlu ve Murat Birsin “BilTalks” da öğrencilerle buluştu!


“Bilfen Okulları 7. Sınıf öğrencileri “BilTalks” etkinliği kapsamında Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri temasıyla İngilizce olarak etkileyici sunumlar yaptılar.

Bilfen Okulları Ortaokul İngilizce Bölümü’nün 7. Sınıf öğrencilerinin sunumlarıyla ve katılımlarıyla düzenlediği geleneksel Biltalks etkinliği, bu yıl P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ve Migros AŞ.’de Sürdürebilirlik Yöneticisi Murat Birsin’in de katılımıyla gerçekleşti. Öğrencilere, kendilerini ve fikirlerini sahnede ifade etme şansı sunan BilTalks etkinliğinin teması daha “İyi bir gelecek ve dünya için “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’’ oldu. Öğrenciler, Birleşmiş Milletler’ in belirlediği sürdürülebilirlik hedefleri içerisinden kendi seçtikleri konuyla ilgili çözüm önerilerini konuklar, okul yöneticileri, veliler ve öğretmenleri ile paylaşma fırsatı buldular.  

Sunum hazırlama sürecinde öğrenciler detaylı bir şekilde araştırmalarını yaparak hem seçtikleri konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi oldular, hem de kendi çözümlerini üreterek gelecekleri için önemli bir farkındalık kazanmış oldular. Etkinlik kapsamında öğrenciler İngilizce sunum becerilerinin yanı sıra 21. yy becerilerini de geliştirme şansı buldular.

Her birimiz birer iklim elçisiyiz!

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu konuşmasında “Sürdürülebilirlik tüm ekosistemi ilgilendiren bir konu. Bu nedenle P&G olarak bizler hem kendi iş süreçlerimizi daha sürdürülebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Ürünlerimizle de soğuk suda, kısa programda dahi etkili olan ürünlerimiz sayesinde tüketicilerimizin de çevre dostu alışkanlıklar edinmesini amaçlıyoruz ve onların da evlerinde birer iklim elçisi olmasını istiyoruz. Bu konuda BilTaks’ta dinlediğim sunumlardan, gençlerin bu konudaki enerjilerinden oldukça etkilendim. Eminim ki, yeni gelen nesille birlikte evlerde karbon ayakizimiz her geçen sene daha da azalacak.”dedi.

Migros Sürdürülebilirlik Yöneticisi Murat Birsin ise BilTalks etkinliğinde Bilfenli öğrencilerin başarılı projelerini İngilizce olarak dinlemekten ve konuyu içselleştirmelerinden heyecan duyduğunu belirterek “Geleceği miras bırakacağımız gençlerimizin çevresel ve sosyal konularda farkındalığının gün geçtikçe arttığını görüyoruz. Daha iyi bir gelecek için bugünü iyileştirmemiz gerekiyor. Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı iş yapış biçimlerimizin odağına alarak Migros İyi Gelecek Planımız çerçevesinde yürütüyoruz. Migros olarak; tüm ekosistemimiz için bugünden başlayarak geleceğe dönük fayda yaratmak amacıyla çalışmalarımıza kesintisiz olarak devam edeceğiz.” dedi.

Gelenekselleşen BilTalks etkinliğinin gelecek senelerde de değerli konukların, velilerin ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşmesi planlanıyor.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir