Sedat Peker ve Ünsal Ban’ın duruşması 13 Şubat’ta

Sedat Peker ve Peker’in tezleriyle gündeme gelen, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun eski eşi Ünsal Ban hakkında açılan davanın birinci duruşması 13 Şubat tarihinde görülecek.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine nazaran, Sedat Peker ve eski Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban’ın birlikte yargılanacakları davanın duruşması, Ankara 37’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’da yapılacak. Ban’ın duruşmaya tutuklu bulunduğu Konya’dan getirilmesi bekleniyor.

Ünsal Ban hakkında, ‘özel hayatın kapalılığını ihlal’, ‘verileri hukuka alışılmamış olarak verme yahut ele geçirme’ ve ‘suç örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçlamalarından 14 yıla kadar, Peker hakkında, ‘özel hayatın kapalılığını ihlal’, ve ‘verileri hukuka muhalif olarak verme yahut ele geçirme’ suçlamalarından 10 yıla kadar mahpus istemiyle iddianame düzenlenmişti.

Ne olmuştu?

Sedat Peker, eski Sermaye Piyasası Şurası (SPK) lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kardeşi AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den sermaye artırımı için 12 milyon TL rüşvet istediğini argüman etmişti. Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini belirten Peker, daha sonra Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun Sineren’e ulaşarak kelam konusu danışmanlık şirketinde bir ortaya geldiklerini belirtmişti. Sineren ise kelam konusu tezleri doğrulamıştı.

Peker argümanlarının devamında, Taşkesenlioğlu’nun eşi olan Ünsal Ban’ın çektiğini belirttiği bir görüntüyü da paylaşmıştı. Görüntüde Zehra Taşkesenlioğlu’nun elinde bıçakla “İkiniz para kazanacaksınız diye beni yakıyorsunuz” diye bağırdığı görülüyordu.

Videonun paylaşılmasının akabinde Ban, Peker’in argümanlarını kabul etmiş fakat görüntüyü kendisinin göndermediğini söylemişti. Peker ise, “Ünsal Ban’la ben telefonla birkaç defa görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti’nin Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun konutta otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu manzaraları bana yolladı” tabirlerini kullanmıştı.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir