Seçim sonrası açıklamaları şaşırttı: Sırrı ortaya çıktı

CHP’den milletvekili adayı gösterilmedikten sonra iktidar yanlısı açıklamalara imza atmaya başlayan Abdüllatif Şener’in oğluna, seçimden çabucak evvel Meclis Lideri Mustafa Şentop tarafından Özel Kalem Müdürlüğü’nde misyon verildiği ortaya çıktı.

Eski CHP Konya Milletvekili Şener, aday gösterilmediği ve milletvekili unvanını kaybettiği 14 Mayıs seçimlerinin akabinde Cumhur İttifakı’nı destekleyen ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren açıklamalara imza atmaya başladı. Cumhur İttifakı’nın Meclis çoğunluğunu elde ettiği birinci çeşit seçimlerden sonra Şener, “Cumhurbaşkanı bir partide, Meclis çoğunluğu bir partide olursa bu sefer ortaya ne çıkıyor? İstikrar kontrol düzeneği kurulmuş oluyor. Ancak bu sefer de idarede ve ülkede istikrar kalmıyor. Hasebiyle Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’ndayken açıkça şunu söyleyeyim, Kemal Bey’in seçimi kazanmasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı da bir öteki partiye gittiğinde bir defa verdiği kelamlardan hiçbirini gerçekleştiremez” sözlerini kullandı.

MEMUR OLABİLECEK

Şener’in bu açıklamalarına reaksiyonlar sürerken oğlu Bedirhan Şener, 14 Mayıs seçimlerinden yalnızca dört gün evvel AKP’li Meclis Lideri Mustafa Şentop tarafından Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak atandı. Açıktan yapılan atama ile Bedirhan Şener’e devlet memuru olma yolu da açıldı.

ŞENER’E TEPKİLER

Şener’in Cumhurbaşkanı’nın yeni rejimde TBMM’yi işlevsizleştiren yetkilere sahip olmasına rağmen Meclis’te çoğunluğa sahip olmayan partiden seçilmesinin sakıncalarına ait kelamlarına CHP içinden reaksiyonlar geldi. Geçmişte Fazilet Partisi içinde birlikte misyon yaptığı CHP’li Mehmet Bekaroğlu bu kelamlara, “Yapma Abdüllatif Beyefendi. Bir mühlet sonra seçim kararı alıp parlamentoyu da yenileyemez mi? Yakışmadı size, bu açıklama hiç olmadı hiç” karşılığı verdi.

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan ise “Nereden buluyoruz bu tipleri. Adamın açıklamalarına bir bakın! Neredeyse ‘Kılıçdaroğlu’na oy vermeyin’ diyor. Demek ki adam vazifeli olarak bize transfer olmuş, vazifesini de son konuşmasıyla muvaffakiyetle tamamlamış oldu. Bir de bu adam 2018 seçimlerinde benim yerime Bolu’dan aday gösterilecekti neredeyse. Sevgili parti yöneticilerim, mecbur muyuz bu ithal akla? Dönüp partinin içine baksanız, bu cins adamlardan daha vasıflı binlerce CHP’li göreceksiniz” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir