Sazan sarmalına 500 bin lira kaptırdı

Sakarya’da sazan sarmalı formülüyle dolandırıcılık yapan iki kişi yakalandı.

Otomobilini satan G.K.’ye ulaşıp anlaşan Aziz Ş. ile Salim D., satın almak için araç arayan R.T.K.’ye kendilerini satıcı olarak tanıttı.

Şüpheliler, aracın satışı için R.T.K. ile mutabakat sağladı. Satıcı G.K.’ye kendilerinin öteki kentte olduklarını aracı bir diğerinin teslim alacağını belirten şüpheliler, R.T.K. ile G.K.’nin noterde buluşmasını sağladı.

PARAYI KENDİ HESAPLARINA İSTEDİLER

Şüpheliler, satış süreci sırasında irtibatta oldukları R.T.K.’den aracın satış bedelini, kendi hesaplarına yatırmasını istedi. R.T.K., 495 bin 500 lirayı şüphelilerin hesabına gönderdi.

Bu sırada alıcı ve satıcı kendi ortalarında konuşurken dolandırıldıklarını anlayınca polise ihbarda bulundu. Tarafların şikayeti üzerine polis takımları harekete geçti. ‘Sazan sarmalı’ sistemini kullanan şüphelilerin Mersin’in Tarsus ilçesinde olduğu saptandı.

TUTUKLANDILAR

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofisi grupları, Şehit Kerim Mahallesi’ndeki bir banka şubesine parayı çekmek için gelen Aziz Ş.’yi yakaladı. Polisler, parayı çektikten sonra Salim D.’ye vereceğini söyleyen Aziz Ş.’yi takibe aldı.

Banka içerisinde bekleyen Aziz Ş.’nin yanına gelen Salim D., de yakalandı. Havale edilen paraya banka tarafından bloke konuldu. Taammüden yaralama ve nitelikli dolandırıcılıktan kabahat kayıtları bulunan şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. İki kuşkulu, tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir