SAMEK’te sanatseverleri hayran bırakan 3 binden fazla eser


SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (SAMEK) yıl sonu stant heyecanı devam ediyor.

İKİ ŞAHANE SERGİ

Sapanca ve Arifiye kurs merkezinde periyot boyunca farklı sanat kollarında eğitim gören kursiyerler, yeteneklerini konuşturarak birbirinden hoş eserler icra etti. 774 kursiyer yıl boyunca 2 kurs merkezinde, 17 farklı branşta aldıkları eğitimi, şahane bir stantla taçlandırdı.

3 BİN 129 ESER

Ahşap boyama, giysi, nakış, tığ şiş örücülüğü, cam altı boyama, çini, amigurimi, makrome, sepet örücülüğü, takı tasarımı, fotoğraf, kırkyama, iğne oyası, dekoratif örtü dikimi, el nakışları, tel kırma ve çeyiz atölyeleri alanlarında alanında kazanılan deneyim birbirinden hoş 3 bin 129 eser hazırlandı.

Sapanca ve Arifiye SAMEK’lerde açılan yıl sonu stantlarını 1043 eser süsledi. El emeği göz ışığı eserler, kurdele bölümü sonrası görücüye çıktı. Yüzlerce iştirakçi SAMEK’in iftiharı olan eserleri inceledi, her birine hayran kaldı.

Sergi açılışlarına Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Alpay Şirin’in yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

Sergi takvimi

SAMEK’lerde Karaman, Ozanlar, 32 Meskenler ve Güneşler merkezlerinde yıl uzunluğu hazırlanan yapıtlardan oluşan stant ise 4 Haziran Salı günü saat 14.00’da Karaman SAMEK’te açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir