Sahte rezervasyonla 12 milyon TL’lik vurguna 25 gözaltı

Muğla Vilayet Jandarma Komutanlığı’nca Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Gayret ile Siber Kabahatlerle Gayret Daire Başkanlıkları koordinesinde, Muğla başta olmak üzere öbür vilayetlerde bulunan turistik otellerinin internet sitelerinin sahtesini açarak yerli ve yabancı turistleri dolandırdıkları belirlenen kabahat örgütünü 5 ay müddetle teknik ve fiziki takibe aldı.

Suç örgütünün 19 uydurma şirket kurarak, banka hesapları açtıkları ve sabit telefon numaraları aldıkları, açılan düzmece siteler üzerinden otel rezervasyonu yapmak isteyen 180 yerli ve yabancı tatilciyi 12 milyon 346 bin lira dolandırdıkları belirlendi.

Şüpheliler yönelik 26 Kasım’da Muğla, İstanbul, İzmir, Ankara, Tokat, Manisa, Gaziantep, Bursa, Eskişehir, Samsun, Mersin, Hatay, Zonguldak, Yozgat, Aksaray’da eş vakitli operasyon düzenlendi. Şüphelilerin konut ve iş yerlerinde yapılan aramada 27 cep telefonu, 9 tablet, 42 sim kart, 6 harddisk, 6 dizüstü bilgisayar, 1 pos aygıtı, 10 senet, 5 şirket kaşesi, çok sayıda ödeme evrakı, paravan şirketlerie yönelik not defterleri, 1 ruhsatsız pompalı tüfek, 1 ruhsatsız tabanca 12 tabanca mermisi ele geçirildi. 25 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmadaki süreçlerinin sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir