Saçını kestirmek için Londra’dan Antalya’ya geldi: “Sadece 20 Sterlin ödedim”

Türk Lirası’nın yabancı para üniteleri karşısında tarihin en düşük düzeylerine inmesi en çok yabancı turiste yaradı.

Özellikle yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan Antalya’ya giden İngiliz bir genç bayan yaptığı paylaşımla vatandaşın belini büken ekonomik krizin yabancılar için bir fırsat olduğunu gözler önüne sördü.

Sözcü’de yer alan habere nazaran İngiltere’nin başşehri Londra’da yaşayan Lujain isimli genç bayan, saçını kestirmek için Antalya’ya geldiğini görüntü ile duyurdu. Olağanda İngiltere’de 100 İngiliz pounduna (yaklaşık 2.500 TL) saçını kestirdiğini söyleyen Lujain, Antalya’da ise yalnızca 20 pound (483 TL) ödediğini söyledi.

Uçak seyahatine para verdiğini lakin buna karşın saçlarının çok yeterli kesildiğini ve çok uygun form aldığını belirten genç bayan, “Şu an Türkiye’deyim, Antalya kentinde ve burada saçımı kestirmek için kuaföre geldim. Bunun sebebi ise Türklerin saç kesme konusunda hakikaten çok uygun olmaları” dedi.

BİNLERCE YORUM GELDİ

Videoda kuaförün saçını kestiği kısımları paylaşan genç bayan, “Bu ufak Türk adam benim saçımı kesti” dedi. Lujain, “Kahkül istedim lakin bunun bana yakışmayacağını söylediler ve sonuçta çok daha hoş ve dolgun saçlarım oldu” dedi.

Lujain uçak biletinin fiyatını söylemese de İngiliz bulvar gazetesi The Sun, Londra’dan Antalya’ya uçuşların 39 pounddan (yaklaşık 940 TL) başladığını da belirtti. Antalya’da çekilen görüntü büyük ilgi görürken, genç bayanın yalnızca kuaför fiyatından 80 pound tasarruf ettiği de belirtildi.

Bazı toplumsal medya kullanıcıları, “Çok hoş olmuş” derken, kimi toplumsal medya kullanıcıları ise kuaförün tam adresini istedi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir