Rusya duyurdu: Ukrayna’nın eski sınırlarına dönmesi artık mümkün değil

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, gündeme ait hususları Sky News Arabia kanalına kıymetlendirdi.

Maria Zaharova, Rusya‘nın, Ukrayna‘daki “özel askeri operasyonunu” gayelere ulaşılana kadar sürdüreceğini lisana getirerek, Ukrayna’yı müzakereleri çıkmaza sokmaktan sorumlu olmakla suçladı.

Zaharova, “Kiev idaresi, Moskova’nın krizi sona erdirmek için sunduğu tahlillere cevap vermeden müzakereleri çıkmaza soktu” dedi.

‘UKRAYNA ARTIK ESKİ SONLARINA GERİ DÖNMEYECEK’

Maria Zaharova, Ukrayna’nın eski hudutlarına dönmesinin artık “mümkün olmadığını” söyledi.

Zaharova, “Sizin ve benim eski sonları içinde bildiğimiz Ukrayna, artık yok ve bir daha asla var olmayacak. Bu apaçık ortada” dedi.

Zaharova ayrıyeten, Ukrayna’ya tedarik edilen silahların ve gönderilen savaşçıların, “Rus askeri operasyonunu ve Ukrayna’daki çatışmayı uzattığını” lisana getirdi.

‘AVRUPA’NIN UKRAYNA GÖNDERDİĞİ SİLAHLAR KARABORSA OLARAK GERİ DÖNECEK’

Mariya Zaharova, Batı’yı Ukrayna ile müzakere sürecini engellemekle suçlayarak, bunun “Ukrayna, NATO’nun bir kesimi olmamasına karşın Kiev’e silah tedarik etmek, askeri danışmanlar göndermek ve tertipli NATO tatbikatları yapmakla paralel” olduğunu söyledi.

Zaharova, “Avrupa, Ukrayna’ya gönderdiği silahların karaborsa yoluyla geri döneceğinin farkında olmalı, zira Zelenski artık hiçbir şeyi denetim etmiyor ve taarruzları, ortalarında İngilizlerin de bulunduğu askeri danışmanlar tarafından yönetiliyor” diye konuştu.

Zaharova ayrıyeten, Ukrayna Devlet Lideri Zelenski‘nin “sadece Lider rolünü oynadığını, gününü kamera önünde oyunculuk yaparak ve görüntü kaydederek geçirdiğini” tabir etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir