Prens Harry, meğer babası ile ‘barış görüşmeleri’ yapmış

Kral Charles ve Kraliçe Camilla, 6 Mayıs’ta resmen taç giyecek.

Sussex Dükü, eşi Sussex Düşesi Meghan’la birlikte Kaliforniya’ya taşınmasının akabinde son yıllarda babasıyla çalkantılı bir ilgiye yürütüyor.

Harry’nin çarpıcı açıklamalar yaptığı anı kitabı Spare’in (Yedek) Ocak ayında yayımlanmasından sonra, ikilinin baba-oğul alakalarının düzelme talihi olup olmadığına dair spekülasyonlar da arttı.

Çok tartışılan öbür bir bahis da Harry ve Meghan’ın taç giyme merasimine katılıp katılmayacağıydı.

12 Nisan Çarşamba günü Buckingham Sarayı, Harry’nin merasime katılacağını, Meghan’ın ise çocukları Prens Archie ve Prenses Lilibet’le birlikte Kaliforniya’da kalacağını açıkladı.

İndependent Türkçe‘de yer alan haberde Sussexlerin bir arkadaşına nazaran Harry’nim gelecek ayki taç giyme merasimine katılacağını doğrulamadan evvel Charles’a ulaştığı belirtildi.

The Telegraph’ın haberine nazaran çiftin bir arkadaşı, baba ve oğul ortasında kimi “olumlu konuşmalar” geçtiğini söyledi.

Haberde, Harry’nin Galler Prensi William’la konuşmasının bu uzlaşmaya dahil olmadığı belirtiliyor.

Kardeşler ortasındaki gergin bağlantıya dair detaylar, Harry’nin William’ın düğünü öncesinde meskeninde kendisine saldırdığını argüman ettiği Spare’de anlatılmıştı.

William ve Harry, kamuoyu karşısında en son eylülde Kraliçe II. Elizabeth’in cenaze merasiminde birlikte görülmüştü.

Diğer yandan Charles ve Camilla’nın yakın arkadaşları, çiftin taca giden uzun seyahatiyle ilgili detayları paylaşıyor. Bir kaynak Camilla’nın “Charles’ın yang’ının” yin’i olduğunu tez ederken, bir oburu Camilla’yı kraliyet yakın etrafının bir modülü haline getirmek için verilen çabaya tekrar göz attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir