Polis Akademisi oyuncusu George R. Robertson hayatını kaybetti

Polis Akademisi serisinin altı sinemasında rol alan ve Şef Hurst’ü canlandıran George R. Robertson’ın vefat haberi ailesi tarafından duyuruldu. Robertson’ın, Toronto’daki bir hastanede öldüğü ve mart ayının ikinci haftasında bir anma merasimi yapılacağı bildirildi.

Ünlü güldürü serisi 1984’te başladı ve sonraki on yılda yedi sinema çekildi.

Robertson, 1933’te Ontario, Brampton’da doğdu. Columbia Üniversitesi’nde işletme okuluna gitmeden evvel okul günlerinde ödüllü bir atletti. Ölene kadar 61 yıl evli kaldığı eşi Adele ile yaşadı. İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahip olmasına karşın, evvel tiyatroda sonra da sinemalarda rol aldı.

Robertson, 1960’ların sonundan 1970’lere kadar Rosemary’s Baby, Airport ve Norma Rae üzere efsanevi sinemalarda küçük roller aldı. 1980’lerin ortasında, Şef Hurst olarak en sevilen rolü aldı.

Oyunculuk mesleğinin yanı sıra, okullarda Şef Hurst kılığında konuşmalar dahil, insani yardım çalışmalarına kendini adadı. 1990 yılında, son Polis Akademisi sinemasında oynadıktan bir yıl sonra, Danny Kaye UNICEF Kanada Ödülü’ne layık görüldü.

2010’larda oyunculuğa devam etti ve yaşlanma sürecini bahis alan 2017 National Geographic sineması Cradle To Grave’de son rolünü oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir